BTV SPOR
Haberler / Geleceğin Futbolcular Minikler Şenlikte Buluştu
Geleceğin Futbolcular Minikler Şenlikte Buluştu
Tarih : 18.07.2019 Okunma : 852

Geleceğin Futbolcular Minikler  Şenlikte Buluştu

Bartın Amatör Spor Kulüpler (ASKF) Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliği tarafından bu yılda U11 –U12 yaş Minikler Futbol Şenliği düzenledi.  Haziran 2019  tarihinin ilk haftasında  start alan U11-U12 müsabakalar sonunda şampiyon olan takımlar  belli oldu. ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Minikler Futbol Şenliği’nin gelecek yıl bir şölen havasında yapılacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu´nun ülke genelinde düzenlediği Futbol Şenliği’nin  U12 etabı kupa töreni ile sona erdi. Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen U11-U12 Yaş Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında 9 takım mücadele etti.

Çocukları küçük yaşlarda sporla tanıştırmak ve kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla yapılan U11 Minikler Futbol Şenliği 2 Haziran - 4 Temmuz, U12 Mini Minikler Futbol Şenliği, 11 Haziran -13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Futbol Şenliği´nin  her iki yaş kategorisinde toplam 9 takım  mücadele ederken, etkinliğin finali renkli görüntülere sahne oldu. Ömertepesi Sentetik Sahada düzenlenen U11 ve U12 Minikler Futbol Şenliği kupa törenine Bartın Amatör Spor Kulpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın, Bartınspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bartın Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Korrdinatör Teknik Adam Oktay Özçelik, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer ve çok sayıda sporsever katıldı.

Futbolseverler,  bir ay süren 25 dakikalık iki devreli oynanan maçlarda minik futbolculara destek verdi. U11 Minikler Futbol  Şenliği müsabakalarında şampiyon Yeni Bartınspor, ikinci Bartın Gençlerbirliği, üçüncü Bartınspor, dördüncü Amasraspor, U12 Minikler Futbol Şenliği’nde şampiyon Bartın Gençlerbirliği, ikinci Bartıngücüspor, üçüncü Yeni Bartınspor ve dördüncü Kemergençlikspor oldu. Her iki kategoride derece elde eden takımlara kupaları ASKF Başkanı ,Futbol İl Temsilcisi ve  Kemergençlikspor Kulüp Başkanı  tarafından verildi.

ALTINÇUBUK “ MÜSABAKALARI GELECEK YIL BİR ŞÖLEN HAVASINDA OYNATACAĞIZ”

U12 yaş grubunda düzenlenen Minikler Futbol Şenliği Ödül Töreni'nde yeşil sahada ilk kez resmi bir maça çıkmanın tatlı heyecanını yaşayan minik kramponların mutluluğu organizasyon anısına aldıkları kupalarla taçlandı.Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, yapılan kupa töreninde minik oyuncuları tebrik etti.

. Bartın Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Federasyonu Genel Başkanı Turgut Altınçubuk yaptığı açıklamada şenlik havasında oynanan müsabakaların büyük çekişmeye sahne olduğunu belirtti. Yaklaşık bir ay boyunca bir şölen havasında geçen maçların tamamlandığını beliren ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, gelecek yıl takımlara çeşitli ödüller dağıtılacağını ifade etti.

Altyapıya büyük önem verdiklerini ve faaliyet gösterdikleri  futbol branşında amaçlarının  Bartın’da futbolun daha üst seviyelere çıkartmak olduğunu belirten ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk; “Amatör bir ruhla sürdürülen faaliyetlerin gelişmesi adına büyük özen gösteriyoruz. Özellikle bu tarz organizasyonlar yeteneklerin keşfedilmesi adına çok değerli. Emeği geçen herkesi kutluyor. Tüm futbolcularımıza gelecek sezonlarda başarılar diliyorum" dedi.

Altınçubuk; ““ Müsabakalarımızı tamamladık. Bizim gönlümüzde her takım şampiyonluğu elde etti.Tam bir şenlik havasında geçen minikler futbol turnuvası çekişmeli  maçlara sahne oldu. Türkiye Futbol federasyonu bu müsabakaları bir şenlik havasında oynatılmasını istiyor. Bu müsabakalar sonunda birinci olan takımlar  Türkiye Şampiyonasına katılmayacak.  Türkiye şampiyonasına katılım olmayacak. Her iki kategoride derece elde eden takımlara gelecek sene  çeşitli ödüller vereceğiz. Sonuçta miniklere futbolu sevdirmek, bir şenlik havasında geçmesini sağlamaktır. Ben katılan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

TÜM TAKIMLAR ŞAMPİYON İLAN EDİLDİ

 Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Bartın Futbol İl Temsilciliği işbirliği ile düzenlenen  Minikler Futbol Şenliği, yeşil sahada  U11 ve U12 yaş grubunda 300’ü aşkın sporcunun mücadelesine sahne oldu.

İl genelinde faaliyet gösteren spor kulüplerinin ve sporcu ailelerinin  katılımıyla düzenlenen turnuvada yarışan 18  farklı ekipte forma giyen tüm minik kramponların şampiyon ilan edildiği organizasyonun ödül töreninde Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın Futbol İl Temsilcisi, Bartın ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer, Bartınspor Yönetim Kurulu Üyesi Bartın Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Oktay Özçelik ile  çok sayıda spor kulübü yöneticisi, teknik adam ve sporcu velileri yalnız bırakmadı.

TFF İLK DEFA 2013-2014 SEZONUNDA LİGLERİ BAŞLATTI

Türkiye Futbol Federasyonunun 2013-2014 Amatör Futbol Sezonunda ilk defa Türkiye Genelinde resmi olarak düzenlediği U11 Minikler Futbol Liginin ardından 2014-2015 Amatör Futbol Sezonunda  kategorilere bir yenisini daha ekleyerek U12 Minikler Futbol Şenliği adı altında yeni bir kategori oluşturdu. U11 ve U12 Futbol Şenliği Ligi Bartın’da da 6  yıldır Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliğince düzenleniyor. Futbol İl Temsilciliğince yapılan planlamada U11 ve U12 Ligleri  bu sezon Haziran ayının ilk  haftasında başlatıldı. Cumartesi günü U12 Ligi müsabakaları oynanırken Pazar günleri de U11 Minikler müsabakaları oynatıldı.Önümüzdeki sezonda U11 ve U12 Ligleri bu şekilde oynatılması planlanıyor.