BTV SPOR
Haberler / Genç Kızlar Basketbol Bölge Şampiyonasına Bartın’da yapılacak
Genç Kızlar Basketbol Bölge Şampiyonasına Bartın’da  yapılacak
Tarih : 13.03.2019 Okunma : 373

Genç Kızlar Basketbol Bölge Şampiyonasına Bartın’da  yapılacak

 Bartın U18 Genç Kızlar Bölge Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.  19-23 Mart 2019 tarihleri arasında  arasın da düzenlenecek olan müsabakalar Ömertepesi Spor Salonunda yapılacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu U18 Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri  arasında Bartın'da organize edilecek. Türkiye Basketbol Federasyonunun en önemli alt yapı organizasyonlarından olan U18 Genç Kızlar Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri arasında Bartın Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda yapılacak .

Ankara.Eskişehir.Samsun,Zonguldak.Karabük.Amasya,Bolu,Yozgat,Bolu, Çankırı,Sinop,Çorum,Kırşehir il takımlarının katılacağı  turnuva ilimize sportif etkinlik olarak ilimizin tanıtımının  dışında ilimiz ekonomisine de  bir destek verecek.

Konu ile bilgi veren Basketbol Federasyon İl Temsilcisi Aydın Kükner şunları söyledi.Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüze ve Spor Şube Müdürümüze bu organizasyonun ilimize gelmesinde vermiş oldukları destek ten dolayı öncelikle teşekkür ederim. 2019 da İki organizasyona ev  sahipliği yapacağız.Şubatın sonunda Yıldızlar Bölge şampiyonasına ev sahipliği yaptık. ve Martta Genç kızlar Bölge Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız.32 takım yaklaşık 350 sporcu , Antrenöre ve Yönetici ilimize gelerek ilimizin ekonomisine katkı sunacak. .İlimiz de salon sporlarının yaygınlaşması ve daha çok sporcumuzun spor yapma alışkanlığı yapmasını istiyoruz.dedi.                                                                               İlimizde oynanacak olan U-18 Genç Kızlar Basketbol Türkiye Bölge Şampiyonası startı Geleceğin Yıldızları Bartın Belediyesi U14 Kaptanı Kübra ve U-10 Kaptanı  Nisanur tarafından verildi.Başta Ankara Eskişehir Samsun,Sinop gibi güçlü takımların mücadele edeceği turnuvalara tüm Bartın Halkını davet ettiler.