BTV SPOR
Haberler / GENÇLERBİRLİĞİ FİNALDE
GENÇLERBİRLİĞİ FİNALDE
Tarih : 19.04.2019 Okunma : 1289

GENÇLERBİRLİĞİ FİNALDE

U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında Çankırı’da  ilimizi temsil eden Bartın Gençlerbirliği, grubunda oynadığı ikinci maçta Karabük temsilcisi Safranbolu Belediyespor ile 0-0 beraber kaldı. A grubu finalinde Safranbolu Belediyespor ile 0-0 beraber kalan Bartın Gençlerbirliği topladığı 4 puanla Şampiyonda finale yükseldi.

2018-2019 sezonunda Bartın Yerel Amatör Futbol U15 kategorisinde şampiyon olan Bartın Gençlerbirliği U175 takımı Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarında  Çankırı'da  Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Sinop ve Samsun   İl Şampiyon Takımları ile 17-20 Nisan 2019 tarihlerinde ilimizi temsil ediyor.

BARTIN GENÇLERBİRLİĞİ  ADINI FİNALE YAZDIRDI

U15 Türkiye Şampiyonası müsabakaları devam ediyor. 126 takım katıldığı şampiyonada üçüncü maçlar 19 Nisan Cuma günü oynandı.Bartın temsilcisi Gençlerbirliği takımı A grubunda ikinci maçta karşılaştığı Karabük Safranbolu Belediyespor ile golsüz beraber kaldı. Gençlerbirliği 2 maçta elde ettiği 4 puanla grubu birinci sırada tamamlayarak finale yükseldi.

Bartın’da yapılan U15 Liginde şampiyon olan Gençlerbirliği U15 Türkiye Şampiyonası müsabakaları 1.Kademe maçlarında Çankırı’da mücadele veriyor. Bartın’ı temsil eden Bartın Gençlerbirliği çekilen kura sonucu Safranbolu Belediyespor (Karabük) ve Kadıköyspor (Samasun) takımları ile eşleşti B grubunda ise  Özel İdare Köy Hizmetlerş (Kastamonu), Tersanespor (Sinop) ve Kozlu Taşkömürü (Zonguldak) takımları mücadele ediyor. Bartın Gençlerbirliği şampiyonada ilk maçını 17 Nisan Çarşamba günü  Samsun temsilcisi Fenerspor ile oynadı. Bartın Gençlerbirliği U15 takımı 17 Nisan tarihinde Kastamonu da başlayan U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında ilk maçında Fenerspor’u  51.dakikada  Sıtkı Can’nın attığı golle 1-0 mağlup etti. İlimizi temsil eden Bartın Gençlerbirliği A grubu ikinci maçında Karabük Safranbolu Belediyespor ile 0-0 beraber kaldı ve topladığı 4 puanla grubu birinci sırada tamamlayarak finale yükseldi.  Bartın Gençlerbirliği Kulüp Başkanı ve Koordinatör Oktay Özçelik ve deneyimli teknik adam İsmail Ekmekçi yönetiminde Gençlerbirliği finalde Kastamonu temsilcisi Özel İdare Köy Hizmetleri takımı ile karşılaşacak.

3 ÖNEMLİ OYUNCU SAFRANBOLU MAÇINDA OYNAMADI

Gençlerbirliği takımında Fenerspor maçında sakatlanan 3 önemli oyuncu Safranbolu Beledieyspor ile oynanan maçta forma giyemedi. 3 önemli oyuncudan yoksun çıktığı Safranbolu Belediyespor ile golsüz berabere kalan Bartın Gençlerbirliği  Çankırı grubunda adını finale yazdırmayı başardı.Diğer grupta oynanan maçlar sonunda Kastaonu Özel İdare Köy Hizmetleri takımı birinci oldu ve finalde Bartın Gençlerbirliği takımının rakibi oldu. Bartın Gençlerbirliği Çankırı Grup Merkezinde 20 Nisan Cumartesi günü B grubu birincisi Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri  takımı ile finalde karşı karşıya gelecek. Final maçını kazanan takım U15 Türkiye Şampiyonasında  adını 2.tura yazdıracak.

Zor koşullar altında  Çankırı’da düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarına giden ve  elde ettiği başarılı sonuçların ardından finale yüklesen Bartın Gençlerbirliği  U15 takımımıza 2.tura çıkma mücadelesinde Cumartesi günü oynanacak şampiyona finalinde başarılar dileriz.