BTV SPOR
Haberler / Gençlerbirliği Kaleci Departmanı Kuruyor
Gençlerbirliği Kaleci Departmanı Kuruyor
Tarih : 05.10.2019 Okunma : 1194

Gençlerbirliği Kaleci Departmanı Kuruyor

İlimiz amatör kulüplerinden Bartın Gençlerbirliği yaz döneminde açtığı futbol okulu çalışmalarına kış döneminde de devam edeceğini açıkladı. Kulüp sosyale medya hesabından futbol okulu ilgili açıklama yaptı.

Bartın’da altyapıda önemli hamleler yapan Bartyın Gençlerbirliği kulübü yaz dönemin de açtığı futbol okulunda eğitimlerini Eylül ayının ilk haftasında sonlandırdı. Yaz döneminde yaklaşık 2 ay küçük yaşta çocuklara verilen eğitimlerde bir çok yetenekli oyuncu kulübün alt kategorilerinde forma giyecek. Son yıllarda yetiştirdiği onlarca oyuncuyu başta üç büyük kulüpler olmak üzere profesyonel takımlara gönederen Gençlerbirliği yeni yetenekleri keşfetmek için bu yaz döneminde açtığı futbol okulunda eğitimlere kış döneminde de devam edecek. Kulüp yaz döneminin ardından futbol okulu eğitimlerine kış döneminde de devam edeceğini açıkladı. Gençlerbirliği kulübü sosyal  medya hesabı üzerinden sporcu ailelerine duyuruda bulunarak  spor kamuoyunu da  bilgilenirdi. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kaleci Departmanımız Kuruluyor ve Çalışmalarına Başlıyor

Sizlere yeniliklerle gelmeye devam ediyoruz. Daha önce futbol okulumuzda kalecilerimizi de çalıştırmak için ayrı çalışmalar yapsak da ayrı bir kaleci departmanı kurmanın gerekliliğini biliyorduk. Şimdi bu konuda da yeniden yapılanmaya gidiyoruz.

Okul döneminde Yaşampark Spor Tesislerinde hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek futbol okulumuzda sadece kalecilere özel çalışma saati ve antrenmanı planlanmaktadır. Bu sayede takımımızda 2000-2014 doğumları arası tüm kalecilerimiz ve kulübümüzde forma giymese de kalecilere özel antrenmanlar yapılacaktır.

2 günlük futbol okulumuzda 1 gün takımdan ayrı bir de futbol grupları ile beraber yapılacak antrenmanlar Hendekyanı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Kulübümüz Antrenörlerinden Mustafa Uras Hocamızın nezaretinde ve Bartınspor’un eski kalecisi Hüseyin Onur Metin’in çalışmaları ile yapılacaktır.

Antrenmanlarımızda kaleci kontejyanımız 10 kaleci olup kontejyan dolumu ile birlikte ikinci grup da açılacaktır. Kulübümüzde forma giyin veya giymeyin, en doğru kaleci eğitimini uzman hocalarımız nezaretinde almak istiyorsanız sizleri kulübümüze bekliyoruz.

Amacımız futbola hizmet etmek, amacımız Bartın’a hizmet etmek, amacımız genç futbolcu kaleci adaylarına hizmet etmek. Herkesi aramıza bekliyoruz.