BTV SPOR
Haberler / Giresun’da Taekwondo Rüzgarı Esti
Giresun’da Taekwondo Rüzgarı Esti
Tarih : 08.05.2018 Okunma : 1013

Giresun’da Taekwondo Rüzgarı Esti

 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Giresun’da yapılan Okullar Arası Yıldız Kız-Erkek Taekwondo grup müsabakalarında ilimiz sporcuları iki altın bir gümüş bir bronz madalya kazandı.

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldız Kız-Erkek Taekwondo grup müsabakaları 4-5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde ilimiz Aksu Şehit Hakan Gemici Ortaokulu Spor Salonunda yapıldı.

            Grup müsabakalarına Ağrı, Amasya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bolu, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Iğdır, Karabük, Kastamonu, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon ve Zonguldak illeri katılım sağlayacaktır. 24 ilden 175 Erkek ve 158 kız olmak üzere toplam 333 sporcu katıldı.

BARTINLI SPORCULARDAN BİR BÜYÜK BAŞARI DAHA

Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldız Kız-Erkek Taekwondo Grup Müsabakaları 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Giresun ilinde yapıldı. 3 gün süren Taekwondo müsabakalarında Bartınlı sporcular büyük bir başarıya daha imza attı. 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya elde eden sporcumuz Fatma Eylül Koca Giresun’da yapılan  Taekwondo grup müsabakalarında  birinci oldu. Avrupa şampiyonu patentli sporcumuz Okullar Arası Taekwondo Türkiye Şampiyonasında da rakiplerini bir bir yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Bartın ilimizi temsilen müsabakaya katılan 
Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi:
41 Kg. Fatma Eylül Koca 1.
57 Kg. Şerefcan Çubukkesen 3.
Toki Ortaokulu öğrencisi:
59 Kg. Emine Ilgın Demirkoparan 1.
Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencisi:
37 Kg. Hatice Yağmur Ergin 2. oldu. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Giresun’da yapılan Taekwondo grup müsabakalarında derece elde eden sporcuları başarılarından dolayı kutladı. Özdemir; “ Sporcularımızı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo antrenörümüz Altuğ Solak’ı tebrik eder Mayıs sonunda Alanya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında başarılar dilerim” dedi.

ALTUĞ SOLAK’DAN TEŞEKKÜR

Bartın Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü Taekwondo antrenörü Altuğ Solak, sporcularının elde ettiği başarılarla bir kez daha Bartın halkından ve spor kamuoyundan övgü aldı. Başarılı Taekwondo antrenörü Altuğ Solak, Giresun’da yapılan Taekwondo Türkiye Şampiyonasında sporcularının elde ettiği başarıyı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak kutladı.

Altuğ sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Toplamda 2 altın,1 gümüş,1 bronz madalya alan sporcularımı tebrik eder ay sonunda Alanya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında başarılar dilerim.Bizlere destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali Özdemir Bey’e, okul müdürlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize ve sporcularımızın ailelerine çok teşekkür ederim.”