BTV SPOR
Haberler / HALİL ALTUN TÜRK FUTBOLUNA GENÇ OYUNCULARI YETİŞTİRİYOR
 HALİL ALTUN TÜRK FUTBOLUNA GENÇ OYUNCULARI YETİŞTİRİYOR
Tarih : 07.06.2018 Okunma : 3547

 HALİL ALTUN TÜRK FUTBOLUNA GENÇ OYUNCULARI YETİŞTİRİYOR

U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında Bartın grubunda yer alan İstanbul temsilci,si İFA Spor alt yapıya büyük önem veriyor. İFA spor Teknik Sorumlusu Halil Altun  kısa sürede bir çok genç yıldız adayını vitrine çıkararak Türk Futboluna armağan etti.            

Bartın U19 Türkiye Şampiyonası Finallerinin ardından bu kez  U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarına ev sahipliği yapacak.  7 Haziran Perşembe günü başlayan U17 Türkiye şampiyonası müsabakalarında İstanbul İFA Spor takımı da mücadele ediyor. Takımın teknik sorumlusu Halil Altun, yönetiminde ki İFA Spor  hedefi bir üst tura yükselmek. İstanbul’da 150 takım arasından en iyi 14 takım arasına giren İFA Spor U17 Türkiye Şampiyonası grup maçlarına katılmayı  hak etti. İFA Spor Teknik Sorumlusu Halil Altun yönetiminde İFA Spor Bartın grubunda  4 gün sürecek şampiyonada hedefi bir üst tura yükselmek. İFA Spor kulübü son yıllarda genç oyuncuları Türk Futboluna sunmasıyla tanınıyor. İFA Spor takımının teknik sorumlusu Halil Altun birkaç yıldır genç oyuncuları vitrine çıkarıyor.İFA Spor son birkaç yılda alt kategorilerde başarıyı yakaladı. Küçük yaşta ki oyuncuları eğiten İFA Spor teknik sorumlusu daha önce görev yaptığı takımlardan 4 futbolcuyu milli takıma gönderdi.Bir kaç yıl önce  teknik sorumlu olarak Halil Altun’a alt kategorileri emanet eden İFA Spor , genç oyuncuların Türk Futboluna kazandırılması yolunda da önemli bir adım attı.Genç teknik adam Halil Altun, Fenerbahçe’nin son yıllarda yıldız parlayan genç yetenek Ömer Faruk Beyaz yetiştirerek Türk futboluna sunmayı başarmıştır.

İFA Spor Teknik Sorumlusu Halil Altun, A Takım kaleci antrenörü Murat Kızılkaya. Bu ekip Fenerbahçe’ye 2000 ve daha küçük doğumlu 4 yılda 18 oyuncu kazandırmış ve yine Fenerbahçe takımına ilk profesyonel imza atan 15 yaşındaki 2003 doğumlu Ömer Faruk Beyaz’ı yetiştirmiştir.

2003 doğumlu Fenerbahçe’nin genç yıldız adayı orta saha oyuncusu  Ömer Faruk Beyaz bir çok Avrupanın ünlü takımları takip ediyor.