BTV SPOR
Haberler / Hüseyin Kaan Demir 78 Kg da Şampiyon Oldu
Hüseyin Kaan Demir 78 Kg da Şampiyon Oldu
Tarih : 13.05.2019 Okunma : 673

Hüseyin Kaan Demir 78 Kg da Şampiyon Oldu

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Amasya’da  gerçekleştirdiği  Minikler Serbest Güreş Bölge Güreşlerinde  Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü sporcusu Hüseyin Kaan Kandemir 78 kg da şampiyon oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun, Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organize ettiği ve  865 sporcunun katıldığı  Minikler  Serbest Güreş Bölge Şampiyonası sona erdi. Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan 11-12-13 yaş küçük minikler serbest güreş bölge grup müsabakalarında sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler. Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan müsabakalarda mücadele eden Bartınlı güreşçiler  büyük başarı elde ettiler.

9-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Amasya da yapılan minikler serbest güreş bölge güreşlerinde Amasra Endüstri Spor güreş kulübü sporcusu Hüseyin Kaan Kandemir 78 kg da şampiyon oldu. Bartınlı sporcu Hüseyin Kaan Kandemir ilimize altın madalya kazanarak döndü. Ayrıca 41kg da Yiğit Santur ve 68 kg da Efekan Akyüz de ilk 10 a girerek  Türkiye  Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.