BTV SPOR
Haberler / İnkum Plaj Futbol Turnuvası Başlıyor
İnkum Plaj Futbol Turnuvası Başlıyor
Tarih : 08.08.2018 Okunma : 1015

İnkum Plaj Futbol Turnuvası Başlıyor

Bartın Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun  ortaklaşa  düzenlediği  “ 18.Belediye Başkanlığı  Kupası İnkum  Plaj Futbol Turnuvası ” 11 Ağustos Cumartesi günü start alacak.

Bartun Belediyesi  ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl organize edilen  İnkumu Plaj Futbol Turnuvasının 18’incisi için geri sayım başladı.Turnuvaya katılmak isteyenlere son kez çağrıda bulunan  ASKF Genel Başkanı Turgut Altınçubuk,kayıtların 8  Ağustos 2018 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Bartın Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından her yıl organize edilen Belediye Başkanlığı Kupası  İnkumu Plaj Futbol Turnuvası’nın 18’incisi için geri sayım başladı.Turnuvaya katılmak isteyenlere son kez çağrıda bulunan ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk kayıtların  8 Ağustos Çarşamba günü sona ereceğini belirtti.

PLAJ FUTBOL TURNUVASI CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Bartın Belediyesi ve  Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından  her yıl düzlenerek geleneksel hale getirilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen  Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvası için kayıtların 8 Ağustos Çarşamba günü sona ereceği belirtildi.Plaj Futbol Turnuvasına katılmak isteyenlerin bir an önce  Kaptan Bilardo Salonu ve İnkum’da Zabıta Danışmaya gelip başvuru yapması istenirken turnuvada ilk maçında 11 Ağustos 2018 tarihinde oynanacağı ifade edildi.

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, yaptığı açıklamada, “ Turnuva 11 Ağustos 2018 günü başlayacak olup, tüm müsabakalar her gün fikstürde belirtildiği gibi oynatılacaktır” dedi.

TURNUVA HEYECANI GİDEREK ARTIYOR

Her yıl İnkum Beldesi sakinleri tarafından heyecanla takip edilen İnkum Plaj Futbol Turnuvasında geri sayım başladı. Hafta sonu start alacak Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvası her yıl olduğu gibi bu yılda çekişmeli maçlara sahne olacak.

Yaklaşık 20 gündür  kayıtları devam eden 18’inci Belediye Başkanlığı Kupası İnkumu Plaj Futbolu Turnuvası’nda geri sayıma geçilirken gün geçtikçe heyecan da artmaya başladı. 10-12, 13-17, 18 ve üstü olmak üç yaş kategorisinde oynanacak olan turnuvada bu yıl değişik kurallar uygulanacak.  Her kategori kendi arasında gruplandırılırken, maçlar  katılan takım sayısına göre tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Turnuva Dünya Kupası esasları uygulanacak.Grup müsabakalarında puan ve averaj, kademe ve final müsabakalarında final sistemi uygulanacak.

TURNUVADA 3 KATEGORİDE ÖDÜL VERİLECEK

Bayrama kadar  sürmesi beklenen İnkumu Plaj Futbolu Turnuvası’nda her yıl olduğu gibi her kategoride derece elde eden 3 takıma ödül verilecek.  En az gol yiyen kaleci, en çok gol atan oyuncu gibi alanlarda da birinci olan oyunculara da dereceye giren takımlarla birlikte kupa ve madalya verilecek. Ayrıca bu yıl her kategoride en centilmen takıma kupa verilmesi turnuvaya ayrı bir renk katacak. Büyükler kategorisinde şampiyon olan takıma ise sürpriz hediyeler verilecek. Bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvasının da Tertip Komitesi de belirlendi. Başkanı Belediye Başkanı Cemal Akın Kupa 18 Tertip Komitesi Başkanlığı görevini üstlenirken, Tertip Komitesi Başkan Yardımcılık görevlerini Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, tertip komitesi üyeleri ise Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel sekreteri Esat Günaydın ve ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer yapacak.

'KUPA 2018 KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi ve Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği 18.Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol  Turnuvasının eksiksiz bir şekilde yapılması amacıyla İnkum Plaj Futbol sahasında düzenleme çalışmaları sürüyor.Bu yıl 18’incisi yapılacak İnkum Plaj Futbol turnuvası karşılaşmaları başvuru tarihinin bitimi sonrası başlayacak. Başvuru tarihinin sona ermesinden sonra aynı gün akşam saatlerinde  ASKF yetkililerinin ve takımların katılacağı eğitim toplantısı, kura çekimi yapılacak. Plaj futbolu bu sene Minikler 10-12 yaş, yıldızlar 13-17 yaş, büyükler 18 yaş ve üstü olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek. Turnuvaya katılmak isteyen sporsever, 8 Ağustos 2018 Çarşamba gününe kadar Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na (Kaptan Bilardo) ve İnkum zapıta Danışmaya başvurmaları gerekiyor.Maçlar turnuva boyunca her akşam saat:19:00 ya da 20:00’de başlayacak. Gece boyunca plajda çeşitli etkinlikler de yer alması planlanıyor.  Bartın Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun düzenlediği 18’incisi Belediye Başkanlığı  Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvasu karşılaşmaları, bu yıl da İnkum sahillerinde renkli görüntülere sahne olacak.Plaj futbolu tutkunlarının bütün bir yıl boyunca iple çektiği futbol şöleni, beldeye renklilik katarak turizme de canlılık getirecek. Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel (ASKF) Başkanı Turgut Altınçubuk, tüm Bartın halkını ve futbolseverleri, İnkum tatil beldesinde muhteşem güzellikteki sahilde plaj futbolu müsabakalarını izlemeye davet etti. ASKF Genel Başkanı  Turgut Altınçubuk ayrıca turnuvada mücadele edecek takımların 8  Ağustos 2018 (Çarşamba) tarihine kadar Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na ( Kaptan Bilardo)  ve İnkum Zapıta Danışmaya başvurmalarını istedi.