BTV SPOR
Haberler / İnkum Plaj Futbol Turnuvası Statüsü Açıklandı
İnkum Plaj Futbol Turnuvası Statüsü Açıklandı
Tarih : 09.08.2018 Okunma : 692

İnkum Plaj Futbol Turnuvası Statüsü Açıklandı

 Bartın Belediyesi ve Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanlığının Düzenlediği 18.Belediye Başkanlığı İnkum Plaj Futbol Turnuvası Kupa 2018’in statüsü açıklandı.

BARTIN Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri tarafından organize edilen 18.Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvası Kupa 2018 olup Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu genel Başkanlığının ve Bartın Belediyesi’nin katkıları ile ortaklaşa düzenlenen seyir amaçlı bir futbol etkinliği olduğu belirtildi.Turnuvaya son başvuru tarihinin 8 Ağustos Çarşamba günü olduğu belirtilirken fikstür çekiminin de 10 Ağustos 2018 Cuma günü yapılacağı açıklandı.

MÜSABAKADA TEKNİK KURALLAR

 1. Müsabakalar kaleci dahil 6 kişi ile oynanır.
 2. Takımların oyuncu değiştirme hakkı 4 tanedir. Çıkan oyuncu bir daha oyuna giremez.
 3. Müsabaka isim listesine 6 asil 4 yedek oyuncudan fazla isim yazılmaz.
 4. Takımlar sahaya en az 4 oyuncuyla çıkmak zorundadır. Oyuncu sayısı oyun süresince 3’ün altına düştüğü taktirde müsabaka sona erer. Söz konusu takım hükmen yenik sayılır.
 5. Müsabakalar 15 dakikalık iki devre halinde oynatılır.Devre arası 5 dakikadır.
 6. Müsabakalarda ofsayt kuralı uygulanmaz.
 7. İstenirse oyuncu ile kaleci maçın durduğu esnada hakeme haber vererek yer değiştirebilirler.
 8. Oyun esnasında sporcular herhangi bir amaçla sahayı belirleyen materyallerden yardım alamaz.
 9. Ceza kurulu ihraç edilen yönetici ve sporcuya ceza verir.
 10. Müsabakalar rakibe ceza vermeyecek sorumluğu kendine ait olmak üzere çıplak ayakla oynayacaktı.
 11. Aynı oyuncu 2 sarı kart almış ise kırmızı kart gösterilir. Bir daha oyuna giremez.
 12. Kırmızı kart gören sporcunun yaptığı eyleme göre kaç maç müsabakadan men cezası alacağı Tertip Komitesinin değerlendirmesi sonunda belirlenir. Bu men cezası ertesi gün Tertip Komitesinden öğrenilmelidir.
 13. Kaleci topu kontrol altına aldığı andan itibaren 6 saniye içerisinde oyuna sokmak zorundadır.
 14. Kaleci atışı, aut atışları orta sahayı geçmeyecek şekilde yapılacaktır.
 15. Turnuvaya katılan her takım kendi seyircisinin spor ahlak ve anlayışına sığmayan hareketlerden sorumludur. Bu konuda tertip komitesi ilgili takımın turnuvadan ihracına da karar verebilir.
 16. Müsabaka sonuçlanmadan sahayı terk eden saha içinde ve dışında taşkınlık yapan, olay çıkaran takım o maç için hükmen mağlup sayılır, turnuva komitesi tarafından uygun görüldüğü taktirde ihraç edilebilir.
 17. Saha içinde veya dışında sportmenliğe aykırı davranışları tespit edilen veya olay çıkaran , çıkan olaylara karışan tüm sporcular ve takım sorumluları hakkında yasal işlem yapılır,ayrıca turnuvadan ihraç edilir ve bir sonraki turnuvaya alınmazlar.
 18. Turnuvaya katılan oyuncular kendi sağlık kontrollerini yaptırmak zorunda olup, muhtemel sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınması durumunda tertip komitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 19. Turnuvaya katılan tüm takımlar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. Takımların kurallara turnuva sırasında itiraz etmesi söz konusu değildir. Ancak tertip komitesinin yetkileri ve hakları saklıdır.
 20. Müsabakalarda mücadele eden takımların bütün sporcuları forma ve şort dışında başka bir kıyafet giyemezler. Saat, küpe,takı,bileklik, yüzük,gözlük v.b. diğer sporculara zarar verebilecek malzemeleri üzerinde bulunduramazlar. Eğer varsa müsabaka öncesi bu malzemeler hakem kontrolünde çıkarttırılır. Çıkarmayan sporcu müsabakaya alınmaz.
 21.  Müsabaka bir futbol hakemi tarafından yönetilir. Futbol oyun kuralları uygulanır. Hakemin kararlarına itiraz edilemez. Müsabakanın yönetilmesi, başlayıp bitirilmesi, gereken ihtar ve ihraç cezalarını müsabaka hakemi uygular.
 22. Gruplar bitip Final grubuna gelindiğinde de takımlar aynı sporcu listeleri ile müsabakaları oynamak zorundadır. Sonradan listelere sporcu eklemek söz konusu değildir.