BTV SPOR
Haberler / İnkumu Sakinlerinden Turnuvaya İlgi
İnkumu Sakinlerinden Turnuvaya İlgi
Tarih : 09.08.2019 Okunma : 847

İnkumu Sakinlerinden Turnuvaya İlgi

Bartın Belediyesi ve Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen İnkum Plaj Futbol turnuvası 7 Ağustos tarihinde başladı. İnkumu sakinleri turnuvanın ikinci gününde oynanan maçlara ilgi gösterdi.

Bartın Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun  ortaklaşa  düzenlediği  “ 19.Belediye Başkanlığı  Kupası İnkum  Plaj Futbol Turnuvası  Ağustos ayının ikinci haftasında start aldı.3 kategoride düzenlenen İnkum Plaj Futbol turnuvası 22 Ağustos tarihinde oynanacak final maçıyla sona erecek. . Plaj futbolu bu sene Minikler 10-12 yaş, yıldızlar 13-17 yaş, büyükler 18 yaş ve üstü olmak üzere 3 kategoride düzenleniyor.

Her yıl İnkum Beldesi sakinleri tarafından heyecanla takip edilen İnkum Plaj Futbol Turnuvasında ilk maçlar 7  Ağustos Çarşamba günü oynandı. Belediye Başkanlığı Kupası İnkum Plaj Futbol Turnuvası her yıl olduğu gibi bu yılda çekişmeli maçlara sahne oluyor. Turnuvada  ilk gün ve ikinci gün oynanan maçlara  sporseverler büyük ilgi gösterdi. Tek tribünde maçı izleyen sporseverler İnkum Plaj Futbol turnuvasında  oynanan maçları dikkatle takip etmeleri gözlendi..Turnuvanın ikinci gününde A grubunda mücadele eden Kökoğlu- Başka Futbol ile 321 Bodro- Kemem Mobilya arasında oynanan karşılaşmaları ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Futbol İl Tesmilcisi ve ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı  ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer,  Bartın Futbol İl hakemi Eren Dellaloğlu,  son 3 yıl Bartınspor’da  oynayan genç yetenek Doğukan Ölçek ve çok sayıda futbol sever takip etti.