BTV SPOR
Haberler / İnönü İlkokulu Bir Çok Branşta Başarılı Oldu
İnönü İlkokulu Bir Çok Branşta Başarılı Oldu
Tarih : 03.06.2019 Okunma : 1585

İnönü İlkokulu Bir Çok Branşta Başarılı Oldu

2018-2019 sezonu Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Okullar arası müsabakalarda bir çok ödüller kazanan İnönü İlkokulu en son düzenlenen Küçük Erkekler Basketbol müsabakalarında şampiyon oldu ve ödüllerine bir yenisini daha kattı.

Okullar arası yarışmalarda önceki yıllarda başarısı ile övgü alan merkez okullarından İnönü İlkokulu uzun bir aradan sonra yeniden başarıyı yakaladı. Okul Sporları Okullar arası Küçük yaş gruplarında düzenlenen branşlarda en fazla basketbolda şampiyonluklar yaşayan İnönü İlkokulu uzun bir aradan sonra yeniden basketbolda şampiyonluk ipini göğüsledi. Küçük yaş gruplarında basketbol branşında yapılan müsabakalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren İnönü İlkokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okullar arası küçük erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında mücadele etti. Mayıs ayının son haftasında düzenlenen müsabakalara katılan İnönü İlkokulu  4 takımın mücadele ettiği Küçük Erkekler Basketbol il birinciliği müsabakalarında başarılı oldu. 4 takımın mücadele ettiği Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında İnönü İlkokulu şampiyonluk ipini göğüsleyen takım oldu.  Basketbol Koçu Mehmet Akif Ünlü yönetimindeki İnönü İlkokulu oynadığı 3 maçta rakipleri karşısında sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı.Okullar arası Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliğini elde eden İnönü İlkokulu 4 takımın katıldığı müsabakalarda 3 maçını kazanmayı başardı. Bartın’da düzenlenen Küçük Erkekler Basketbol müsabakalarını şampiyon olarak tamamlayan İnönü İlkokulu şimdi gözünü Okullar Arası Türkiye Şampiyonası grup maçlarına çevirdi. İnönü İlkokulu Basket  takımı   2018-2019 Sezonu Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Küçük Erkekler Basketbol  Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Bartın’ı temsil edecek.

BİR ÇOK BRANŞTA ÖDÜLLER KAZANDI

İnönü İlkokulu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen okul sporları okullar arası müsabakalarda  Basketbol branşı dışında ,Satranç ve Yüzme İl Birinciliği müsabakalarında da  bu yıl başarılı oldu. İnönü İlkokulu bu yıl Satranç Minik Erkeklerde 2 kategoride de birinci ve ikinciliği elde etti. İnönü İlkokulu satrançta 2 grupta yarışmalara katılırken kızlarda 4’üncü oldu. Başarılı okul takımı okullar arası Jimnastik yarışmalarında birinciliği elde ederek başarılarını Jimnastik  branşta da sürdürdü.İnönü İlkokulu bu sene Okullar arası müsabakalarda Yüzme branşında hem kızlarda hem de erkeklere birinciliği elde ederek  okul sporlarında başarılı oldu. 2018-2019 sezonu Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Okullar arası müsabakalarda bir çok ödüller kazanan İnönü İlkokulu en son düzenlenen Küçük Erkekler Basketbol müsabakalarında şampiyon oldu ve ödüllerine bir yenisini daha kattı.