BTV SPOR
Haberler / JU JİTSU FEDERASYONU ANKARA ÇIKARTMASI YAPTI
JU JİTSU FEDERASYONU ANKARA ÇIKARTMASI YAPTI
Tarih : 10.02.2018 Okunma : 729

JU JİTSU FEDERASYONU ANKARA ÇIKARTMASI YAPTI

 

Bartınlı Hulisi Elmas’ın başkanlık yaptığı Ju Jitsu Türkiye Federasyonu ile Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu tarafından 02-04 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da Ju Jitsu semineri düzenlendi. Seminer sonunda yapılan 50 sorulu yazılı sınavda başarılı olanlara ise diplomaları federasyon yetkilileri tarafından törenle takdim edildi.

 

JuJitsu Federasyonu’nun 02-04 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara Gölbaşında düzenlediği “JuJitsu Çalıştayı” büyük ilgi gördü.Çalıştay bitiminden sonra, Türkiye’nin çeşitli illerden katılan antrenör, hakem ve  üst düzey sporcuların katılımıyla eğitim, gelişim ve terfi semineri 3 gün boyunca devam etti.

 

Çalıştaya davetli olan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker Aygündüz, Sambo Federasyonu Başkanı Fikret Ünal Aikijutsu Federasyonu Başkanı Zibel Saydan, Japon Sumo Federasyonu BaşkanıErdal Karadağ, Hankido Federasyonu Başkanı Osman Karamercimek, MMA Federasyonu Başkanı Ali Arık, Hayat Boyu Öğrenme Federasyonu Başkanı Tahsin KOÇ TBMM Meclis Haber Ajansı Başkan Yardımcısı Şakir Durmaz ve davetlilere JuJitsu sporuna verdikleri destek ve katkılardan dolayı JuJitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas ve Genel Koordinatör Mehmet Hallaç tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

       

 58 İlden katılımın olduğu seminerde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Ayrıca kısa bir konuşma yapan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker Aygündüz “JuJitsu Federasyonu çok yakında Türk sporunda lokomotif görevi yapacaktır. Bu kadar yoğun ilginin olması bizlere bu mesajı vermektedir. Bizde sizlere her türlü siyasi desteği vereceğiz.Bu spor dalının önünün açılması için konfederasyon olarak federasyonunuza tam destek vereceğiz. Çalıştayınız ve semineriniz hayırlı olsun” dedi. JuJitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas ise kendilerine ve katılan tüm federasyon başkanlarına kısa bir teşekkür konuşması yaparak çalıştay toplantısı sonlandırıldı.

       

Gelişim ve Eğitim seminerleri JuJitsu Federasyonu nun Teknik ve Eğitim Kurullarında görevli olan Osmaniye ilinden Ahmet Dörtlemez ve beynelmilel hakem Esabil Yılmaz, Adana ilinden İsmet Durnaoğlu, Samsun ilinden Recep Soylu, Konya dan Ahmet Gündüz tarafından verildi. Seminer sonunda 50 soruluk test kitapçığı kursiyerlere dağıtılarak sınav yapıldı, başarılı olanlar bir üst derecelere terfi edenlere diplomaları takdim edildi. Sınavda başarılı olamayanlar 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Şanlıurfa da yapılacak olan seminere katılarak bir kere daha şanslarını deneyecekler.

      

Seminerin bitiminde ev sahibi olan Kaplan Spor Kulübü yöneticisi ve antrenörü Ahmet Kaplan’a hizmet ve katkılarından dolayı plaket takdiminde bulunuldu