BTV SPOR
Haberler / JU JİTSU FEDERASYONU ŞAHA KALKTI
JU JİTSU FEDERASYONU ŞAHA KALKTI
Tarih : 31.10.2019 Okunma : 679

JU JİTSU FEDERASYONU ŞAHA KALKTI

Ju Jitsu Federasyonu Ekim ayına çok hızlı bir giriş yaparak Türkiye spor gündemininzirvesine oturdu.11-13 Ekim İstanbul, 18-20 Ekim Konya ve 25-27 Ekim Hatay olmak üzere üst üste düzenlediği 2020 yılı vize seminerleri ile federasyonlar arasında tüm dikkatleri üzerine toplayan Ju Jitsu Federasyonu 2019 yılını yüksek performansla kapatmayı planlıyor.

Kıbrıs’ta da Aralık ayı içinde denklik ve seviye belirleme semineri yapacaklarını belirten Federasyon yetkilileri” Ju Jitsu’yu yılanın deliğine bile sokacağız” cümlesini slogan olarak belirlediklerini ifade ediyorlar.

              Seviye belirleme seminerlerinde yeni antrenör ve hakemler yetiştirilirken, daha önce belge sahibi olanların da 2020 yılı içinde faal olarak görev yapabilmeleri, sınav komisyonu üyesi olabilmeleri için vizelerini yaptırmaları zorunlu tutuluyor.

Oldukça geniş bir teşkilat yapısına sahip olan Ju Jitsu Federasyonu’nun Yürütme Kurulu, Yüksek Danışma Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu olmak üzere 3 önemli idari organı bulunuyor. Yönetim ve Yürütme Kurulu Başkanlıklarını ise halen Hulis  ELMAS sürdürüyor. Federasyonun ayrıca haysiyet Divanı, sağlık, Hukuk, Merkez Hakem, Eğitim, Teknik, Organizasyon vb. kurulları bulunuyor.Başarılı aktivitelerin yapılmasında kadroların önemli rolü olduğu konuşulan Federasyonun Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını 23. Dönem Milletvekili Dr. Öğr. Görevlisi Hüseyin TUĞCU yapıyor.

Ju Jitsu Federasyonun çalışmaları hakkında gazetemize bilgi veren Federasyonun Genel Koordinatörü Seyit Mehmet HALLAÇ açıklamasında“Federasyonumuzun kadroları trilyonluk bütçesi olan federasyonlara taş çıkartacak bir şekilde azim ve gayretle çalışıyor, Ju Jitsu’yu en kısa zamanda 81 ilimize mutlaka ama mutlaka yayacağız, DO felsefesiyle terbiyeli, ahlaklı, disiplinli, ülkesini ve milletini seven gençlerin yetişmesi için inandığımız bu yolda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Her aile çocuğunu mutlaka bir mücadele sporu yapması için yönlendirmeli Devlet kurumlarımız da teşvik edici ve özendirici rol oynamalıdır. Uyuşturucu kullanma yaşının 12’ye indiği bir ülke de bu rüzgâr ancak sporun teşvik edilmesiyle kırılabilir, özellikle de mücadele sporları bu alanda çok etkili olacaktır. Mücadele sporlarının içinde ise Japon savunma sanatlarının tamamını içinde barındıran tek mücadele sporu ise Ju Jitsu’dur” şeklinde konuşarak gençlere ve ailelere sosyal mesajlar verdi.

SEMİNERE BİLGEHAN DEMİR DAMGASINI VURDU

İstanbul seminerine birçok televizyon kanalında spikerlik ve sunuculuk yapan ve halen “DMAX TV” Kanalında kendi programını yayınlayan Bilgehan DEMİR seminere konuk olarak katıldı. Ziyaret anında geçen sohbette mücadele sporlarındaki sıkıntılar dile getirildi. Seminer katılımcılarına kısa bir konuşma yapan Demir’e Federasyon Başkanı Hulisi ELMAS tarafından günün anısına bir plaket takdim edildi.

Bilgehan DEMİR plaket törenindeki konuşmasında “ Ju Jitsu’yu TV kanalında sık sık dile getirdiğini ve Türk gençlerinin de mutlaka bu sporu yapması gerektiğini, mücadele sporlarının ikinci bir iş olarak değil ana meslek olarak yapılması neticesinde başarının artacağını, yurtdışında bu işin böyle yapıldığını vurguladı. Ayrıca, bazı federasyon başkanlarının taraflı davrandıkları konusunda şikâyetlerin olduğunu, ne olursa olsun sevmediğiniz bir insan dahi olsa hak ediyorsa Milli takıma girmesi ve temsil hakkının elinden alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Federasyon başkanları adil olmalıdır. İnşallah ju Jitsu da bu gibi olaylar yaşanmaz, şeklinde konuştu. Ve sözlerini,semineriniz Türk sporuna hayırlı olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.  Beraberinde gelen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli, Aikido ve Ju Jitsu antrenörü Emniyet Amiri OğuzhanÇELİK’e de ziyaretleri ve Ju Jitsu sporuna gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı Başkan Hulisi ELMAS tarafından plaket takdim edildi.