BTV SPOR
Haberler / Kaleci Departmanı Hızla Antrenmanlarına Devam Ediyor
Kaleci Departmanı Hızla Antrenmanlarına Devam Ediyor
Tarih : 11.01.2020 Okunma : 734

Kaleci Departmanı  Hızla Antrenmanlarına Devam Ediyor

Bartıngençlerbirliği  geçtiğimiz Haziran ayında açtığı ücretsiz futbol okulunda eğitimler kış döneminde de devam ediyor. Kulüp  yaz-kış 12 ay eğitim verdiği futbol okulunda kaleci eğitimlerine de önem veriyor.

Bartıngençlerbirliği Kulübü geçtiğimiz yaz döneminde ücretsiz açtığı futbol okulunda eğitimlerini kış döneminde de sürdürüyor.  Bartıngençlerbirliği Başkanı Koordinatör Teknik Adam Oktay Özçelik, teknik adamlar Bilgin Çelik, Mustafa Uras ve Hidayet Köse nezaretinde küçük yaş grubundaki sporculara altyapı futbol okulunda çalışmalarını aralıksız devam ediyor.

Kulüp yaz-kış 12 ay aralıksız küçük yaştaki öğrencilere eğitimlerini hafta sonu vermeyi sürdürüyor. Kulüp ayrıca futbol okunla kayıt yaptırmak isteyenler için Yaşampark  Tesislerine gelerek kayıt formu alıp doldurmaları gerekiyor..Bartıngençlerbirliği 20011 yılından bu yana faaliyet gösteren geleceğin Futbol Yıldızları Okulu, Cumartesi ve Pazar günleri küçük yaş grubunu kapsayan sporculara, UEFA Diplomalı Akademik antrenörler eşliğinde futbol oynama ve yeteneklerini geliştirme imkanı sunuyor.

KALECİLER HİDAYET KÖSE NEZARETİNDE ÇALIŞIYOR

Kaleci Departmanı 2019 yazında kurulduktan sonra geçen 6 aylık süreçte hızla gelişmeye devam ediyor.Toplam 2 kaleci ile çıkılan  yolda ilerleyen süreçte eğitim almak isteyen kaleci adayları  2006-2012 yılları arası doğumlu toplam 14 kaleci ile çalışmalarına devam ediyor.

Futbol okulunda Kaleci Departmanının başında bulunan Mustafa Uras Hoca nezaretinde ve kaleci antrenörü Hüseyin Onur Metin’in çalışmaları ile eğitimler  son sürat devam ediyor.

Sadece kalecilere özel çalışmalarla ve setlerle çalışmalarına devam eden kaleciler haftalık 4 saat kaleci eğitimi alıyor. Bunun dışında öğrendiklerini uygulayabilmek için müsabakalarda da kaleye geçen kaleci adaylarımız eksiklerini maç esnasında öğrenerek gelişmeye devam ediyor.Kulüp sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada :

“İlerleyen zamanlarda 20 kaleci ile sınırlayacağımız Kaleci Okulumuz da açılacak olup, sadece kaleci eğitimlerimizin yer aldığı özel etkinliklerle de sizlerle olacağız” ifadelerine yer verdi.