BTV SPOR
Haberler / Kemergençlik Başkanı Ekerbiçer övgü alıyor
Kemergençlik Başkanı Ekerbiçer övgü alıyor
Tarih : 13.05.2019 Okunma : 1285

Kemergençlik Başkanı Ekerbiçer övgü alıyor

Kemergençlikspor Kulübü Başkanı İsmail Eekrbiçer örnek davranışıyla övgü alıyor. Ekerbiçer, takım minibüsünü  kullanarak  idman sonrası sporcularını evlerine bırakıyor.

U13 Liginde bu sezon iddialı olan Kemergençlikspor son yıllarda alt kategorilerde düzenlenen liglerde zirve mücadelesi vermeye başladı. 4 yıl önce futbol okulu açarak Barrıngençlerbirliği, Bartınspor ve Kemerspor’a rakip olan Kemergençlikspor  genç teknik adam Mehmet Şah Çiftçi yönetiminde yaz-kış futbol okulu çalışmalarını sürdürüyor. Geçen yıl alt kategorilerde düzenlenen mini minikler ligi olan  U11 Ligini şampiyon olarak tamamlayan Kemergençlikspor, U12 Mini minikler liginde finale kalmayı başardı. Finalde rakibine yenilen mavi-beyazlı ekip U12 Ligini 2’inci olarak bitirdi. Kulübün Başkanı İsmail Ekerbiçer takımın alt kategorilerde başarıyı yakalaması için çaba harcaması dikkat çekiyor. İlimizde hiçbir kulüpte olmayan takım otobüsü Kemergençlikspor’da altyapıda eğitim gören oyunculara hizmet veriyor. Kulübün hiçbir yerden geliri olmamasına rağmen Kemergençlikspor son 5 yılda ilimizde yapılan alt liglere takım çıkartarak futbolumuza katkı sağlamayı sürdürüyor. Teknik Direktör Mehmet Şah Çiftçi ile uyumlu bir çalışama içerisinde olduğu gözlenen kulüp başkanı İsmail Ekerbiçer, oyuncularının birkaç yıl içerisinde profesyonel kulüplere göndermek için çaba harcıyor. Kemergençlikspor altyapısına ilin en uzak köylerinden yetenekli gençleri bünyesine kattı. Oyuncuların Ömertepesi mevkiinde yapılan idmanlara sporcuların ulaşımı için kulüp minibüsü devreye giriyor. Oyuncular kulübün minibüsü ile idmanlara getirilip idman sonunda evlerine bırakılıyor.

BAŞKAN MİNÜBÜSÜ KENDİSİ KULLANIYOR

Mavi-Beyazlı kulübün başkanı İsmail Ekerbiçer, kulüp minibüsü  ile her antrenman sonrası oyuncuları evlerine bırakıyor. Kulübün kendi imkanlarını zorlayarak aldığı minibüs ile oyuncular idman sonrası evlerine bırakılıyor. Sporcular kulübün bu davranışından çok memnun. Bazı oyuncular maddi zorluklar yaşayan ve antrenman sahasını evlerine uzak olan oyuncular rahat bir nefes alıyor.Kulüp başkanı takım minibüsünü kendisi kullanıyor.

Bir çok kulübün yapamadığını Kemergençlikspor yaparken kulüp başkanı mütevazi yapısı ve Bartın futbolunun gelişmesi yönünde çaba harcaması spor severler ve spor kamuoyundan da övgü alıyor.

Amasraspor,Ulusçınarspor,Kurucaşilespor, Kumlucaesnafspor gibi belediye destekli takımların kulübün bünyesinde otobüsü bulunmadığı  gerçeğini göz  önüne aldığımızda  maddi zorluklar içerisinde boğuşan Kemergençlikspor oyuncularını kulüp minibüsü ile evlerine bırakması taktirle karşılanıyor.