BTV SPOR
Haberler / KEMERGENÇLİK BURAYA KADAR DEDİ
KEMERGENÇLİK BURAYA KADAR DEDİ
Tarih : 10.10.2018 Okunma : 1194

KEMERGENÇLİK BURAYA KADAR DEDİ

Kemergençlikspor 1.Amatör Kümeden çekildiğini açıkladı.Son iki yıldır 1.amatör kümeye katılan merkez takımlarımızdan Kemergençlikspor maddi imkansızlıklar nedeniyle ligden çekilme kararı aldı.Amatör Ligde mücadele etmeye hazırlanan 8 takım arasında yer alan Kemergençlikspor’un ligden çekilmesiyle sayı 7’ye düştü.

Bartın 1.Amatör Ligi geçmiş yıllarda 12 takımla katılımın en fazla olduğu lig olurken, geçen sezon bu sayı düştü. Önceki sezonlarda 10-12 takımın mücadele ettiği 1.Amatör Kümedeki takım sayısının Kemergençlikspor’un çekilmesiyle  bu sezon 7’ye düştü.Kemergençlikspor Kulüp Başkanı ve ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer  1.Amatör Ligden çekildiklerini açıkladı.

 U15 Liginde 2018-2019 sezonu 22 Eylül 2018 tarihinde  alt kategorilerde düzenlenen U15 Ligi ile başladı. Bartın’da  futbol sezonu U15 Ligi ve U19 Ligi ile start alırken lige de az takımın katılması dikkat çekiyor.Kulüplerin lisans,antrenör ve malzeme sorunlarını halledemediklerinden dolayı çoğu takım alt ligler ve amatör lige katılamadıkları Bartın’da futbolun git gide kan kaybettiği gözlerden kaçmıyor. Kulüplerin maddi imkansızlıklar yüzünden bazı takımlar antrenör tutmakta zorluk çekiyor. Geçtiğimiz sezonlarda alt kategoriler de düzenlenen liglere en az 9-10 takım katılırken bu sezon sayı oldukça düştü.Yeni sezonda bir çok kulüp alt kategorilerden çekilirken merkez takımlarının lige katılması gözleniyor. İlçe ve belde takımlarının Kozcağız hariç alt kategoriler ve amatör lige katılmaması gelecek yıllarda liglerin düzenlenmemesi tehlikesi yaşanıyor.İlçe ve belde takımlarının bütçeleri iyi olmalarına rağmen yeni sezonda amatör Lige katılmamaları futbolumuzun da kalitesini aşağılara çekmesine sebep oluyor. Yetkililerin futbolda yaşanan bu maddi imkansızlıklara bir çözüm bulmaları bekleniyor.İlimiz kulküplerinden Kemeergençlikspor son iki yıldır Bartın 1.Amatör Ligde mücadele etti. Kemergençlikspor 2018-2019 sezonunda maddi imkansızlıklar nedeniyle  1.amatör ligden çekilme kararı aldı. Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer, yaptığı açıklamada yetkililerin merkez kulüplerine maddi destek çıkmadığını ifade etti.Ekerbiçer; “  Maddi sıkıntılardan dolayı antrenör sözleşmesini yaptıramayan kulüplerimiz var. Maddi imkansızlıklardan dolayı yakın zamanda liglere katılmayı bırakın bir çok kulüp kapanma noktasına gelecek” dedi.

Vali ve Belediye destek bulamadığından dolayı  amatör ligden çekilme kararı aldı. İlimizde Voleybol ve Basketbol kapanmasından sonra futbolda kapanma noktasına geldi.