BTV SPOR
Haberler / KEMERSPOR FUTBOL OKULU STARTINI VERDİ
KEMERSPOR FUTBOL OKULU STARTINI VERDİ
Tarih : 14.11.2017 Okunma : 999

KEMERSPOR FUTBOL OKULU STARTINI VERDİ

 

Kemerspor Futbol Kulübü ve Futbol Okulu 2017/2018 Amatör Futbol Sezonunu birlik beraberlik içerisinde açıldı. 1994 Yılında kurulan Kemerspor Kulübü 23 yıldır ilde sportif faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.Kemerspor futbol okulunda yaz-kış eğitimlerine bu yılda devam edecek. 9-10, 10-11 yaş gruplarında 2 grup halinde futbol okulu har hafta Cumartesi 9-10 Pazar günü 10-11 saatleri arasında futbol okulunda eğitim verilecek.


Kemerspor Kulübü Futbol Okulu startını verdi.  Kemerspor Futbol Okulu; İyi birey, iyi vatandaş ve iyi futbolcu misyonu ile startını verdi.Teknik Sorumlu  Alaattin Özkan, antrenörler Merve Karabulut,Ahmet Adıgüzel ve Mesut Acar yönetiminde gerçekleşen ilk gün çalışmasında minik sporcular yapılan çift kale maçta yeteneklerini sergiledi.Bartın Basını ve sporcu ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışta ilk gün veliler ve sporcular ile tanışmanın ardından, yaş gruplarına göre dağılım ve mini antrenman maçları ile devam etti.

“İnşallah güzel bir sezon geçiririz”

Kemerspor Futbol Kulübü ve Futbol Okulu, sezon açılışını 12 Kasım Pazar günü Depar Halı Saha’da öğrenci velileri ile birlikte düzenlediği ortak bir etkinlikle gerçekleştirdi. Düzenlenen programda teknik ekip, sporcular, veliler ve davetler hep birlikte kahvaltı yaptı, sonrasında sporcular hocalarıyla birlikte ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi. Sami ve sıcak bir ortamda gerçekleşen programda birlik beraberlik mesajı verildi.

Top, “İnşallah güzel bir sezon geçiririz”

Kemerspor Yöneticisi Hasan Top, Yönetim ve veliler ile birlikte geçen hafta sonu basına kahvaltı verilmesini sağladı. Etkinlikte konuşan organizasyon sorumlusu kulüp yöneticisi Hasan Top, “Velilerimizle birlikte bugün sezonumuzu açıyoruz. İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Amacımız çocuklarımızı spora yönlendirmek ve sporla iç içe yaşatmak. Bugün de velilerimizle ortak bir organizasyonla hazırlıklarımıza başlıyoruz” dedi. Hasan Top ayrıca futbol okulunda eğitimlerin bu yazda hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü devam edeceğini sözlerine ekledi.

Özkan, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız”

Kulübün teknik sorumlusu Alaattin Özkan ise “Kulübün teknik sorumlusu olarak görevlendirildiğimiz günden itibaren çalışmalarımıza yoğun şekilde başladık. Benimle birlikte 3 arkadaşımız daha var. 4 kişi el birliği ile öğrencilerimizin daha iyi bir şekilde gelişimlerini sağlamak için çalışacağız. Burada hafta sonları yapacağımız antrenmanlarla onların hem iyi bireyler hem de iyi sporcular olması için emek vereceğiz. Ailelerimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız”dedi.

Kemerspor’unvizyonu…

Kemerspor Kulübü Yönetimi yaptığı basın açıklamasında ayrıca kulüple ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Futbol dünya çapında en çok tercih edilen bir oyundur, aynı zamanda da bir spordur. Futbolun en önemli özelliği aslında budur: Hem spor hem de oyun kategorisinde en çok tercih edilen bir tür olması... bu popüler spor ve oyun türü ile uğraşanlar birtakım faydaları da kendilerine katar. Bu faydalar, aslında bilinen ancak futbolun eğlencesinin yanında biraz da göz ardı edilen özellikleridir.

Futbolun aslında bir spor olduğunu unuturuz. Öncelikle bir spor olduğu için futbol oyunu, son derece sağlıklı bireylerin yetişmesini sağlar. Futbol oynayanlar, daha güçlü ve daha sağlıklı kas yapılarına sahip olur. Ayrıca futbolun, kan-damar sistemi ve kan dolaşımına olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak koşu ve yürüyüşlerde akciğerlerin oksijene olan gereksinimi artar ve bu esnada sporcu vücuduna daha fazla oksijen girişi gerçekleşir. Bu durumun da insanın tüm organları üzerinde olumlu etkileri vardır.

Futbol ve Psikolojik faktörlerin gelişimi

Futbolun yalnızca fiziksel faydaları yoktur. Futbol, bireylerin içsel dinamikleri üzerinde de etkilidir. Futbolun bir takım oyunu olması, bireyin toplum içinde daha pozitif bir hale bürünmesini sağlar. Futbol oynayanlar, grup halinde yaşamaya takım sporu ile uğraşmayan insanlara göre daha yatkındırlar. Toplum içinde nerede ne zaman en doğru davranışı göstereceğini daha iyi bilirler. Futbol oynayanlar, bilinçli ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Her futbolcunun takım içerisinde ayrı bir görevi vardır. Bu görevleri yerine getirerek futbolda başarılı oldukları gibi bu görev ve sorumlulukları futbol dışı yaşamlarında da sürdürürler. Futbol oynayanların hızlı düşünüp hızlı karar verme yetileri oldukça gelişmiştir. Futbolcular daha hızlı daha çevik daha atik bireylerdir.

Gençlik sonrası futbolun yararları

Futbolcular ve futbol ile uğraşanlar, bu sporun faydalarından yaşlılıkta da yararlanabilir. Gençliğinde futbol oynayanlar, yaşıtlarına göre daha sağlıklıdır. Futbol, her spor gibi içki, sigara ve her türlü kötü alışkanlıkların düşmanıdır. Futbol ile uğraşanların, hayatlarında içki ve sigara kullanma oranının daha az olmasından dolayı bunun faydasını en çok yaşlılıkta görür. Herşeyden önce daha uzun ömürlü olurlar ve yaşıtlarına göre genç gösterirler. Futbolun faydasını zamanla herkes görecektir. Çocuklarımız eve kapanıp sanal alemde zaman öldüreceklerine, spor yaparak çabalamayı, kazanmayı, kaybetmeyi ve saygı göstermeyi öğrenirler.

Kemer Spor Kulübü olarak bizlerde ilimizdeki çocuklara ve gençlere bu anlamda hizmet etmeyi bir görev kabul ediyoruz. Altyapı kategorilerinin tümüne katılarak suni başarı kabul ettiğimiz şampiyonluklar kazanmaktan öte ahlaklı bireyler, iyi sporcular yetiştirme hedefindeyiz. Futbol okulumuzda da teknik sorumlu olarak Alaattin Özkan, Antrenörler: BESYO Öğrencileri Merve Karabulut, Mesut Acar ve Ahmet Adıgüzel ile birlikte 4 eğitimci sahada aktif olarak çocuklarımıza en doğru ve en eğlenceli eğitimi vermeye gayret gösteriyoruz.

Futbol okulumuzda çocuklarınıza neler kazandırmayı hedefliyoruz?

Saygı, liderlik vasfı, disiplinli olmak, heyecanı ve stresi azaltma, takım çalışması, dayanışma ruhu, kendine güven duyma, hırslı olma, bedeninin bilincine varma, beynin daha iyi oksijenlenmesi sayesinde zekasal etkinliği yükselme, grup halinde düşünme ve bireyler arasında iyi ilişkiler ve karşılıklı saygı.2015-2012 doğumlular arası için futbol okulumuza kayıtlarımız devam etmektedir.”

BASIN KAHVALTIYA İŞTİRAK ETTİ

Kemerspor Futbol Kulübü ve Futbol Okulu, sezon açılışını 12 Kasım Pazar günü Depar Halı Saha’da öğrenci velileri ile birlikte düzenlediği ortak bir etkinlikle gerçekleştirdi.12 Kasım Pazar günü depar Halı Sahada Kemerspor Yönetiminin düzenlediği etkinliğe Kemerspor Kulüp Başkanı Hüseyin Özkan,Kemerspor Kulübünde 5 yıllık başkanlık yapan Bartın Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Ercan Aydın, Bartın Manşet Gazetesi Sahibi Hacı Bulut, Bartınspor Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Bartın Pusula Gazetesi Yazı İşleri Sorumlusu Akif Yaman,Kemerspor antrenörü Alaattin Özkan, Kemerspor Yönetimi, sporcu velileri ve futbolcular katıldı.