BTV SPOR
Haberler / Kemerspor U19 takımı İ.H.L Spor’u 4-2 Yendi
Kemerspor U19 takımı İ.H.L Spor’u 4-2 Yendi
Tarih : 03.10.2018 Okunma : 940

Kemerspor U19 takımı İ.H.L Spor’u 4-2 Yendi

U19 Liginde 2.hafta maçında Ömertepesi Sentetik Sahada Kemerspor ile Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor karşı karşıya geldi. Büyük çekişme içersinde oynanan karşılaşma Kemerspor sahadan 4-2 galip ayrıldı.

2018-2019 Sezonu Bartın’da alt kategorilerde düzenlenen liglerde heyecan devam ediyor. 5 takımın katıldığı U19 Liginde  heyecan 30 Eylül Pazar günü oynanan ikinci hafta maçlarıyla devam etti.23 Eylül 2018 Pazar günü tarihinde start alan U19 Futbol Liginde  Bartınspor,Bartıngençlerbirliği,Kemerspor, Kozcağızbelediyespor  ve Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor  Kulübü mücadele ediyor.

. Ligde ikinci hafta  en önemli  Ömertepesi Sentetik Saha da Kemerspor ile Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor arasında oynandı.Ligde şampiyonluk hedefleyen Kemerspor, ligin ikinci haftasında geçen sezon liglere katılan  Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor’la karşı karşıya geldi.Ömertepesi Senteteik Sahada Kemergençlikspor ile Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor arasında oynanan karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Kemerspor Kulüp Başkanı Hüseyin özkna, Kemergençlikspor Başkanı ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer ve az sayıda spor sever izledi.

Karşılaşmanın ilk yarısı başa baş bir mücadeleye sahne oldu.Maça hızlı başlayan iki ekipte bol pasa dayalı ve ayağa paslarla organize ataklar geliştirdi. Tempolu geçen maçta iki takım oyuncuları olağanüstü bir performans sergiledi.  Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçen ilk yarıda lacivert-beyazlı ekip zaman zaman etkili ataklar geliştirdi. Oyunun bazı bölümünde geliştirilen  ataklarda pozisyon üreten Kemerspor   Cankat Akçam ve Fırat Ünal’ın penaltıdan bulduğu gollerle ilk yarıyı  2-1 önde bitirdi.Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor’un ilk yarıdaki golünü Ensar Aydın kaydetti.

İkinci yarı kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. İkinci yarıya atak başlayan Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor rakip yarı alanda baskıyı iyice artırdı.Kemerspor, bu yarıda kontrollü bir oyun sergiledi. 2-1 üstünlüğün avantajıyla geliştirilen etkili kontrataklarla rakip kalede pozisyon üretti.Tempolu geçen maçta iki takım oyuncuları hırslı ve istekli oynamaları dikkat çekti.

Zaman zaman sertlikleri yaşandığı  karşılaşma  Fırat Ünal’ın attığı gollerle 4-2 Kemerspor’un galibiyetiyle sona erdi. Rakibine 4-2 mağlup olan Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor’un ikinci yarıdaki tek golünü  Yavuz İnanç Kalafat kaydetti.Ligin ikinci haftasında karşılaştığı Bartın Anadolu İmam hatip Lisesi Spor’u farklı yenen Kemerspor u19 Liginde iddiasını devam ettirdi.

MAÇIN SON BÖLÜMÜNDE SAHA İÇERİSİ KARIŞTI

 Karşılaşmanın ikinci yarısının son bölümünde Kemerspor’dan Umut Berkay Çömlek ve Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor’dan Ensar Aydın kırmızı kart gördü. İki oyuncunun kırmızı kartla oyun dışında kaldığı anda iki takım oyuncuları arasında gerginlikler yaşandı. Kırmızı Kartın yaşandığı son bölümde  iki takım oyuncuları arasında gerginlik yaşansa da iki takım antrenörleri, güvenlik güçleri ve saha komiseri araya girerek olası bir kavgayı önledi

Maçın hakemi tarafından kırmızı kartla cezalandırılan Ensar Aydın ve Umut Berkay Çömlek maçın hakemine  uzun süre karara itiraz etti. Uzun süre saha dışına çıkmamak için çaba harcayan Umut Berkay Çömlek ve Ensar Ünal’ı Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Teknik Direktörü Aydın Taşpınar  ikna etti. Oyuncuların saha içerisine girerek dışarı çıkmasını ikna eden  Aydın Taşpınar , maçın bitiş düdüğünün ardından iki takım oyuncularını sakinleştirmeyi başardı.

Daha sonra iki takım oyuncuları birbirlerini tebrik ederek soyunma odasına gitti.