BTV SPOR
Haberler / Kemerspor’da Büyük Değişim Yaşanıyor
Kemerspor’da Büyük Değişim Yaşanıyor
Tarih : 17.09.2019 Okunma : 1248

Kemerspor’da Büyük Değişim Yaşanıyor

Kemerspor Kulübünde Onursal Başkan Hasan Özkan  başkan Hüseyin Özkan ve yönetimiyle futbol alanında büyük değişim başlattı. Onursal Başkan’nın çabalarıyla Kemerspor Bayan Futbol Takımını Kurdu. Federe olması beklenen Bayan Futbol Takımı 2019-2020 sezonunda Bölgesel Ligde mücadele edecek.

Kemerspor Kulübünde Onursal Başkan Hasan Özkan’ın yeniden takıma el atmasıyla birlikte büyük değişim yaşanmaya başlandı. Kemerspor, uzun yıllar alt kategorilerde bir çok şampiyonluklar yaşayan Kemerspor, 2002-2003 sezonunda tarihinde ilk kez 1.Amatör Kümede şampiyonluk elde etti.

2013-2014 Sezonunuda U15 Türkiye şampiyonasında bir üst tura çıkarak tarih yazan Kemerspor, son 2 yılda yaşanan antrenör değişikliği nedeniyle alt liglerde hedeflediği başarıyı yakalayamadı. Geçen sezon Mart ayı içerisinde alt kategoriler ve amatör ligden çekilen lacivert-beyazlı ekip, 2019-2020 sezonuna yeniden yapılanarak girmeye hazırlanıyor. Kulüp Onursal Başkan Hasan Özkan’nın girişimleri sonucunda takımın başına bayan teknik direktör getirdi.

2002 yılında 1.Amatör Lig’de Bartınspor’u geride bırakarak şampiyonluk elde eden ve alt liglerde sayısız şampiyonluklar kazanan Kemerspor, 8 yıl  Kardemir Karabükspor altyapısnda görev yapan bayan teknik direktör  Öznur Özden ile Temmuz ayının üçüncü haftasında anlaşarak sözleşme imzaladı.

Bartın’ın köklü kulüpleri arasında yer alan uzun yıllar alt kategorilerde sayısız şampiyonluklar elde eden Kemerspor, ilk iş olarak futbol okulunu yeniden canlandırdı.

İlimiz amatör kulüplerinden Bartın Kemerspor  Bartın futbol tarihinde bir ilke imza attı. Kemerspor Onursal Başkanı Hasan Özkan’ın alt liglerin harıcinde bayan futbol takımı kurulması yönünde adım attı. Kulüp TFF’ye başvurusunu yaptı ve Bayan futbol takımı 2019-2020 sezonunda Bölgesel Ligde mücadele edeceği belirtildi. Bartın’ın köklü kulüplerinden Kemerspor tarihinde bir ilke imza atarak bayan futbol takımını kurdu. Kemerspor Bayan Futbol Takımı federasyona kayıt işlemleri bitirilirken ,federasyona da paralar yatırıldı. Kemerspor Bayan Futbol takımı Ocak ayında başlayacak olan Bölgesel Lig’de mücadele edecek.

Son 2 yıldır alt kategorilerde başarılı olmayan Kemerspor, yeni bir sayfa açtı.  Bartın’ın  köklü kulüplerin den Kemerspor, başarılı bayan  teknik direktör Önur Özden ile anlaşmasının ardından Futbol okulunu da faaliyete geçirdi. Futbol Okulunda eğitimler yaz-kış 12 ay devam edecek. Yaz döneminde yaklaşık 2ay eğitim gören küçük yaşta ki çocuklar, kış döneminde futbol okulunda hafta sonları çalışmalarına devam edecek.

Kaardemir Karabükspor alt yapı teknik direktörlerinden Öznur Özden ‘i takımın başına getiren    Kemerspor, alt kategorilerde yeni başarılar elde etmek istiyor.

KEMERSPOR U15 KATEGORİSİNDE TARİH YAZDI

Kemerspor geçmişinde bir çok başarı elde etti.2000’li yılların başında 1.Amatör kümede ses getiren transferlere imza atan Kemerspor , Türkiye’de takımda ilk yabancı oyuncu oynatan kulüp oldu. 2000 yılında Türkiye’de amatör liglerde ilk yabancı oyuncuyu oynatarak bir tarih e imza atan kemerspor 2002-2003 sezonunda 1.Amatör Kümede şampiyon oldu.Kulüp alt kategorilerde sayısı şampiyonluklar elde etti.Bartın Futbol Tarihinde ilk kez bir takımımız 2012-2013 sezonunda  Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında bir üst tura çıkarak tarihi bir başarıya imza attı. U15 Ligi’nde Bartın’da şampiyonluk elde eden Kemerspor,  21-24 Mart 2013 tarihleri arasında Kastamonu’da  düzenlenen  U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe Müsabakalarında 2.tura çıkarak tarihi bir zafer elde etti

HASAN ÖZKAN “ BARTIN’DA FUTBOLUN GELİŞİMİNDE ÖNCÜLÜK YAPACAĞIZ”

 Kemerspor Onursal Başkanı Hasan Özkan, kulüpte büyük değişim yaşandığını söyledi. Kemerspor Kulübü mevcut başkan Hüseyin Özkan ve yönetimiyle birlikte Bartın’da futbolun gelişiminde öncülük yapacaklarını belirtti.

Kemerspor Kulübü Onursal Başkanı Hasan Özkan, başkan Hüseyin Özkan ve Yönetimle birlikte futbol alanında büyük değişim başlattı. Onursal Başkan Hasan Özkan’ın yeniden kulübü canlandırrdığı gözlenirken, ilk bayan takımı kuruldu. Spordaki hedeflerinin bitmediğini belirten Özkan, bayan teknik direktör Öznur Özden ile güçlü bir takımın yanında güçlü bir altyapı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Kemerspor Kulübü olarak uzun vadeli planlar yaptıklarını belireten Onursal Başkan Hasan Özkan, “ Kısa bir ara verdiğimiz futbol okulunu yeniden faaliyete geçirdik. İlimizdeki gençleri spora teşvik etmek istiyoruz. Futbol Okulumuzda eğitimler yaz-kış devam edecek. Bayan Futbol Takımını kurduk ve Ocak ayında başlayacak olan bölgesel lige katılacağız.Önümüzdeki yıllarda kısa sürede olabilir Kemerspor’a ait bir otobüs almayı planlıyoruz” dedi.

Kemersport’da büyük değişim yaşandığını, bunun camiada ve sporseverlerde büyük bir heyecan yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Lacivert-beyazlı ekibin Onursal başkanı Hasan Özkan, “ Kulübümüzü yeniden hedeflenen şampiyonluklar için çalışmalarımıza başladık. Futbolun altyapısını yeniden canlandırarak yeni oyuncular yetiştireceğiz.Eski Başkanımız Yusuf Aldatmaz ile birlikte Kemerspor’a maddi ve manevi katkı sağlamaya devam edeceğiz.  Tüm takımlarımıza ve oyunculara yeni sezon için başarılar diliyorum” dedi.