BTV SPOR
Haberler / Kerem Mobilya Plaj’da Esti
Kerem Mobilya Plaj’da Esti
Tarih : 16.08.2019 Okunma : 583

Kerem Mobilya Plaj’da Esti

İnkum Plaj Futbolu Turnuvası heyecanı üçünü maçlarla devam etti. A grubunda mücadele den Kerem Mobilya ile Kökoğlu takımları İnkum Plaj Futbol turnuvasında üçüncü maçta karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen karşılaşmada her iki yarıda buluğdu gollerle Kerem Mobilya rakibini 3-0 mağlup etti.Turnuvanın üçüncü günü karşılaştığı Kökoğlu takımını 3-0 mağlup eden Kerem Mobilya grupta ilk galibiyetini elde etti.

Bartın Belediyesi  ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl organize edilen  İnkumu Plaj Futbol Turnuvası Kupa 2019’de heyecan oynanan üçüncü gün maçlarıyla devam etti.  9 takımın katıldığı Plaj Futbol Turnuvasında A grubunda  Kerem Mobilya, 321 Mobilya, Başka Futbol, Spartan, Kökoğlu, B Gurubunda Çatara Patara, Left Gang, Forza Pompino ve Bodra takımları  şampiyon olmak için mücadele ediyor.  Her iki grupta oynanacak maçlar 20 Ağustos Salı günü sona erecek. Grup maçları sonunda A ve B grubunda  ilk iki içerisinde yer alacak 4 takım yarı finalde mücadele etmeye hak kazanacak. Yarı final maçları 21 Ağustos Çarşamba günü oynanacak. Yarı finalde rakiplerini eleyecek 2 takım finalde karşı karşıya gelecek. Yarı finalde elenecek takımlar üçüncülük maçı oynayacak. İnkum Plaj Futbol Turnuvası 22 Ağustos Perşembe  günü oynanacak final ve üçüncülük maçları ile sona erecek.

A grubunda yer alan Kerem Mobilya ve Kökoğlu takımlarının  karşı karşıya geldiği maç büyük çekişmeye sahne oldu.  İki ekip arasında oynanan karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Genel sekreteri Esat Günaydın, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı ve ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer, Futbol İl Hakemi Eren Dellaloğlu ve çok sayıda spor sever izledi.İnkumu sakinlerinin ilgi gösterdiği Kökoğlu ile Kerem Mobilya arasındaki karşılaşmayı eski futbolcu Aygün Sancar yönetti.15’er dakikadan iki devre halinde oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.Karşılaşmaya etkili başlayan Kerem Mobilya ilk dakikalarda üst üste pozisyon üretti. Rakibi karşısında müthiş bir mücadele sergileyen Kerem Mobilya Batu İşcan ve Dinçer Civelek’in attığı gollerle maçın ilk yarısını 2-0 önde bitirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısı kıran kırana geçti.15’er dakikadan oynanan maçın  ikinci yarısında kökoğlu takımı pozisyon üretmekte zorlandı. Kerem Mobilta rakibi karşısında ilk yarıda olduğu gibi başa baş bir mücadele sergiledi. Savunma güvenliğini elde bırakmayan Kerem Mobilya  maçın son bölümünde rakip kalede etkili oldu. Maçın son dakikalarında geliştirilen organize atakta Mert Kaya’nın bulduğu golle  farkı üçe çıkaran Kerem Mobilya karşılaşmadan da 3-0 galip ayrıldı. 5 takımın mücadele ettiği A grubunda üçüncü maçta karşılaştığı Kökoğlu takımını 3-0 mağlup eden Kerem Mobilya turnuva da ilk galibiyetini aldı.