BTV SPOR
Haberler / Kiev’den Dünya İkinciliği Kopardık
 Kiev’den Dünya İkinciliği Kopardık
Tarih : 01.11.2019 Okunma : 575

 Kiev’den Dünya İkinciliği Kopardık

Ju Jitsu Federasyonu Dünya kortlarını sallamaya devam ediyor. Kısa adı CJJIF olan “Uluslararası Combat Ju JutsuFederasyonu”nun18-20 Ekim 2019 tarihlerinde Ukrayna’nın Kiev kentinde gerçekleştirdiği“Combat ju Jitsu” Dünya Şampiyonasına 2 sporcu ile katılan Ulusal Ju Jitsu takımımız bir Dünya 2.liği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Büyün bayanlar 56 kg sıkletinde Türk Milli takımını temsil eden Sena Karakaya  2.lik kürsüsüne çıkarak gümüş madalya ile yurda döndü. Aynı şekilde Milli takım kadrosunda yerini alan ve +95 kg sıkletinde ülkemizi temsil eden Sönmez Hüseyin Balçık  şampiyonayı 5. olarak tamamladı.

SIRADA TİFLİS VAR

Merkezi Polonya’da ki,  kısa adı WSJO olan “Dünya SportJiuJutsu Federasyonu”nun 08-10 Kasım 2019 tarihlerinde Gürcistan’ın Tiflis kentinde gerçekleştireceği Dünya Şampiyonasına 29 kişilik kafile katılacak olan Türk Milli Takımımız son hazırlıklarını tamamladı.

Ju Jitsu Milli Takım Kafilesinde Bartın’lı8 sporcu bulunuyor. Yeşil Bartın Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Murat Tur, Vahit Demirci, Mehmet Ali Candemir, Fethi Dondurmacı, Metin Çalışkan, Sıla Nur Aydemir, Afrana Berra Özgül ve Çınar İnce   ülkemizi temsil edecekler.

Büyük erkekler 77 kg sıkletinde Murat Tur’un daha önce 2 Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.2015 yılında Polonya’nın Jaworzno kentinde gerçekleştirilen Dünya şampiyonasında Murat Tur  fighting ve Grappling branşları olmak üzere iki ayrı kategoride 2 ayrı Dünya Şampiyonluğu elde etmişti. Murat’ın aynı başarıyı tekrar yakalayarak ülkemize altın madalya kazandırması bekleniyor.