BTV SPOR
Haberler / Kız Basket Takımımız Türkiye Finaline Adını Yazdırdı
Kız Basket Takımımız Türkiye Finaline Adını Yazdırdı
Tarih : 11.04.2018 Okunma : 795

Kız Basket Takımımız Türkiye Finaline Adını Yazdırdı

Anadolu Yıldızlar Ligi mücadele eden ANALİG Kız Basketbol takımı büyük bir başarı elde ederek Türkiye finaline adını yazdırdı.

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Yarı Final Müsabakaları 06-08 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Erzurum'da tamamlandı.Müsabakalara katılan Bartın ANALİG Kız Basketbol takımı Türkiye Şampiyonası finalinde mücadele etmeye hak kazandı.

Spor Genel Müdürlüğü’nün 2017/2018 faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol yarı final müsabakaları 05-08 Nisan 2018 tarihleri arasında Erzurum'da yapıldı. 10 erkek, 12 kız takımı idareci ve antrenörlerin katılımıyla gerçekleştirilen faaliyet, 06 Nisan 2018 tarihinde Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilinin katılımı ile sabah saatlerinde düzenlenen seremoni, açılış konuşması ile başladı.

 İki salonda gerçekleştirilen müsabakalarda kızlar Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Salonunda, erkekler ise Erzurum Spor Salonunda çekişmeli müsabakalar sonucunda tamamlanmış olup, her gruptan 2 takımın finallere taşındığı müsabakalar 08 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. Finallere katılmaya hak kazanan takımlara madalya ve başarı belgesi, dereceye giremeyen takımlara ise katılım belgeleri takdim edilerek müsabakalar tamamlandı.Müsabakalarda başarılı ile mücadele eden Bartın ANALİG Basket Kız Takımımız en iyi 12 takım arasına girerek finale çıkan 2 takımdan biri oldu.

BARTIN BASKETBOLDA TARİHİ BAŞARI ELDE ETTİ

5 – 8 Nisan 2018 tarihleri arasında Erzurum’ da gerçekleştirilen ANALİG ( Anadolu Yıldızlar Ligi) Basketbol Yarı Final Müsabakalarına katılan İlimiz ANALİG bayanlar basketbol takımımız grup şampiyonu olarak Türkiye’ nin en iyi 12 takımı arasına adını yazdırarak final biletini aldı. Bartın ANALİG Kız Basketbol takımının elde ettiği başarıyı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir "İlimizi en iyi şekilde temsil eden ANALİG Basketbol kız takımımız ve antrenörleri Çetin Bozkurt ve Erhan Kendirci’yi tebrik ediyor, 23 Mayıs 2018 tarihinde Bilecik ilinde başlayacak olan final müsabakalarında  başarılar diliyorum" dedi.