BTV SPOR
Haberler / Küçük Erkekler Basketbol Maçları Sona Erdi
Küçük Erkekler Basketbol Maçları Sona Erdi
Tarih : 03.06.2019 Okunma : 1042

Küçük Erkekler Basketbol Maçları Sona Erdi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Küçük Erkekler Basketbol İl birinciliği müsabakaları heyecanı sona erdi.Müsabakalar sonunda  İnönü İlkokulu namağlup şampiyon oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Okul Sporları Şubesi tarafından düzenlenen okullar arası müsabakaların heyecanı  oynanan son hafta maçlarıyla sona erdi.. Çekişmeli müsabakalara sahne olan organizasyon kapsamında Ömertepesi  Spor Salonunda  son hafta maçları yapıldı. Küçük Erkekler Basketbol müsabakalarının son gününde İnönü İlkokulu ile TOKİ İlkokulu  karşı karşıya geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin, İnönü İlkokul Müdürü Fehmi Karakayış, okul müdürleri, öğretmenleri ve sporcu ailelerin izlediği son hafta müsabakası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Son maçta karşılaştığı TOKİ İlkokulu takımını 34-14 mağlup eden İnönü İlkokulu şampiyon oldu.

MÜSABAKALARDA 4 TAKIM MÜCADELE ETTİ

4 gün süren müsabakalarda  Atatürk İlkokulu,İnönü İlkokulu, Gazi İlkokulu ve TOKİ İlkokulu mücadele etti. Tek devreli lig usulü düzenlenen müsabakalar büyük çekişme içerisinde geçti. 4 takımın mücadele ettiği Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında İnönü İlkokulu şampiyonluk ipini göğüsleyen takım oldu.Okullar arası Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliğini elde eden İnönü İlkokulu 4 takımın katıldığı müsabakalarda 3 maçını kazanmayı başardı.

Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında şampiyon olan  İnönü İlkokulu Basket  takımı   2018-2019 Sezonu Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Küçük Erkekler Basketbol  Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Bartın’ı temsil edecek.

Başarıyla tamamlanan müsabakalar sonunda Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında  İnönü İlkokulu şampiyon olurken, Toki  İlkokulu ikinci, Atatürk İlkokulu üçüncü ve Gazi İlkokulu da dördüncü oldu.  Başarılı sporcular müsabakalar sonunda düzenlenen törenle kupa ve madalyayla ödüllendirildi.

Takımların kupaları ve madalyalarını müsabaka sonunda törenle verildi

2018-2019 Sezonunda Okullar arası Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında derece elde eden takımlara kupa ve madalyalarını müsabaka sonunda törenle verildi. Müsabakalar sonunda dereceye giren okullara kupa ve madalyaları Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin, İnönü İlkokulu Basketbol Koçu Mehmet Akif Ünlü, TOKİ İlkokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Hakan Alkan, Gazi İlkokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Berat Ustaosman ve davetliler verdi.  Okullar arası Küçük Erkekler Basketbol Müsabakalarında Şampiyon olan İnönü İlkokulu’na kupasını Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin  verdi.Ayrıca Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin şampiyon takımın oyuncularına başarı belgeleri ve madalyalarını takdim etti. Küçük Erekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında ikinci olan TOKİ İlkokuluna İnönü İlkokulu takımı basketbol koçu Mehmet Akif Ünlü,üçüncü olan Atatürk İlkokulu’na TOKİ İlkokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Hakan Alkan , dördüncü olan Gazi İlkokuluna Beden Eğitimi Öğretmeni Berat Ustaosman verdi.

Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin Küçük Erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon olan İnönü İlkokulu takımını tebrik etti. Çetin, “ İlimizde düzenlenen Küçük Erkekler basketbol müsabakalarında şampiyon olan İnönü İlkokulu takımını tebrik ediyor, ilimizi temsil edeceği grup müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.