BTV SPOR
Haberler / Lütfi Bayrak “2 oyuncu daha almak istiyoruz”
Lütfi  Bayrak “2 oyuncu daha almak istiyoruz”
Tarih : 27.07.2018 Okunma : 1270

Lütfi  Bayrak “2 oyuncu daha almak istiyoruz”

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren BAL Ligi ekiplerinden Bartınspor,  hazırlıklarını günde yaptığı çift idmanla sürdürüyor.Boğaz tesislerinde çalışan Bartınspor’da moraller yerinde  Bartınspor Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak  oyuncu arayışlarının sürdüğünü söyledi. İkinci etap kampında takıma 2 oyuncu daha katarak transferi noktalayacaklarını söyledi.

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden temsilcimiz Bartınspor, yeni sezon hazırlıklarını  boğaz tesislerinde günde yaptığı çift idmanla devam ediyor. 16 Temmuz 2018 tarihinde top başı yapan kırmızı-siyahlı ekip, 15 gün yapacağı 1.etap kampını 2 Ağustos tarihinde tamamlayacak. İlk etap çalışmalarını günde çift idmanla sürdüren Bartınspor, dün akşam idmanında kondisyon, dar alanda pas ve taktik çalışması gerçekleştirdi. Dün akşam idmanını Bartınspor Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak, Yöneticiler Fahrettin Fırıncıoğlu, Güngör Yavuzaslan, teknik ekipte yer alan efsane kaptan Ferruh Yücel, Almanya’da yaşayan Bartınlı teknik Direktör Orhan Ak ve Bartınspor sevdalıları Gürkan Çiftçi ve Kuzey Çiftçi izledi. Yaklaşık iki saat süren idman, dar alanda yapılan çift kale maç ile sona erdi. Akşam antrenmanını izleyen Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak, yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarına devam ettiklerini söyledi. Bayrak, ilk etap çalışmalarını boğaz tesislerinde ara vermeden devam ettiklerini ifade etti. Takım için takviye çalışmalarının da olduğuna değinen Bayrak, şöyle konuştu:

"Takıma yeni katılan arkadaşlarımız oluyor, bunun yanında 2-3 mevkideki oyuncu ihtilacımız hala devam ediyor. Bunları da en kısa zamanda gidermeye çalışacağız. İkinci etap çalışmalarımız sırasında kadromuza iki oyuncu daha katarak transferi kapatacağız. Sezon başında transfer yaptığımız Nizamettin  Akgül ile yollarımızı ayırdık. Geçen sezon oynadığı takımda ciddi bir sakatlık yaşamış ve uzun süre oynamamıştı. Takımda rekabetin olduğunu anladı ve başka takıma gitmek zorunda kaldı. Federasyonun bu sezon bir yabancı yasağı bizi zor durumda bıraktı. Daha önce anlaştığımız Filepe ile sözleşme imzalamaya hazırlanırken federasyonun tek yabancı kararı sonrası oyuncu yurt dışında bir kulüple anlaştı.Federasyon önceden aldığı kararı değiştireceğini hiçbir kulüp tahmin etmedi. Yoksa analaştığımız ikinci yabacı oyuncuyu kadromuza katmakta bir sorun yaşamayacaktık” dedi..

ALT YAPIDAN 4 OYUNCUYU A TAKIMA KAZANDIRDIK

Bartınlı gençlere sahip çıktıklarını belirten kulüp başkanı Lütfi Bayrak, lige kadar hazır olacaklarını belirtti. Yeni sezon hazırlıklarına  Bartın’da başladıklarını belirten Bayrak; “ Sezon hazırlıklarımıza kendi tesislerimizde başladık. 15 gün birinci etap çalışmasını Boğaz tesislerinde yaparak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Çalışmalar gayet güzel gidiyor,  iki oyuncumuz idmanda sakatlandı. Tedavileri sürüyor.Kadromuzda Bartınlı 3 oyunu var.Alt yapıdan U17 takımımızdan 4 oyuncumuzu A takım kadromuza dahil ettik. Tüm oyuncularımız sağlıklı bir şekilde istekli ve arzulu bir biçimde antrenmanları sürdürüyor. Oyuncularımızın antrenmanda gösterdikleri performans bizi gelecek için umutlandırıyor. Tüm Bartın halkının bu takıma destek vermesini istiyoruz" dedi.