BTV SPOR
Haberler / Maratoncumuz Gordıon Yarı Maratonunda 1.Oldu
Maratoncumuz Gordıon Yarı Maratonunda 1.Oldu
Tarih : 08.05.2019 Okunma : 717

Maratoncumuz Gordıon Yarı Maratonunda 1.Oldu

5 Mayıs 2019 Pazar günü Bartın Kamil Koç Otobüs Firması adına koştuğu uluslararası yarı maratonunda milli atletimiz Turgay Oğuz 1.oldu.

Bartın’ın en başarılı atletlerinden milli maratoncu Turgay Oğuz başarılarına bir yenisini daha ekledi. Son yıllarda katıldığı bir çok uluslararası yarışlarda derece elde eden başarılı maratoncumuz Turgay Oğuz, hafta sonu Ankara’da yapılan Gordıon yarı maratonunda birincilik kürsüsüne çıkarak bir kez daha derece ile Bartın’a döndü.

Bu sene katıldığı Uluslararası Tuzla koşusunda 3’üncü, uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusunda 2’inci olan milli maratoncumuz son olarak Ankara’da koşulan 2’inci uluslar arası GORDION Yarı Maratonunda 1’inci olarak  kupa ve madalya koleksiyonuna bir yenisini ekledi. Dünya’nın en zor sporlarından birini yapan Atletizmin uzun mesafe koşucusu Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü lisanlı atleti sporcumuz Turgay Oğuz, uluslararası Gordıon yarı maratonunda da    kürsü’ye çıkarak 18 yıllık kürsü rekorunu devam ettirdi. Başarılı atlet Turgay Oğuz, “ Başarılarımda bana destek veren sponsorum Bartın Kamil Koç otobüs firması sahibi Mesut Güler, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir ve Bartın medyasına çok teşekkür ediyorum” dedi.