BTV SPOR
Haberler / Milli Atlet Turgay Oğuz, Bursa'da Kamil Koç Adına Koştu
Milli Atlet Turgay Oğuz, Bursa'da Kamil Koç Adına Koştu
Tarih : 16.04.2019 Okunma : 559

Milli Atlet Turgay Oğuz, Bursa'da Kamil Koç Adına Koştu

14 Nisan Bursa’da yapılan Uluslararası Osmangazi  Tarihi Kent Koşusu’nda  Kamil Koç Otobüs Firması Sponsorluğunda yarışan milli maratoncumuz Turgay Oğuz ikinciliği elde ederekn bir kez daha kürsüye çıkmayı başardı.

Bursa'da koşulan Uluslararası Osmangazi Tarihi Kent Koşusu’nda Kamil Koç Otobüs firması sponsorluğunda yarışan milli maratoncumuz Turgay Oğuz ikinci olarak yine kürsüye çıktı.  Son yıllarda katıldığı uluslararası maratonlarda derece elde eden milli maratoncumuz Turgay Oğuz, birçok ünlü atletin katıldığı Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusunda ikinci olarak yine atletizmde gururumuz oldu.

YİNE KÜRSÜDE

İlerleyen yaşına rağmen her gittiği yarıştan kupa ve madalyayla ile dönen Bartın’ın başarılı sporcularında milli atlet Turgay Oğuz,  14 Nisan Pazar günü Bursa’da büyük katılım altında düzenlenen Uluslararası Osmangazi Tarihi Kent Koşusu’nda da bir başarıya daha imza attı. Kamil Koç Otobüs firması sponsorluğunda yarışan milli maratoncumuz Turgay Oğuz, ikinci olarak yine kürsüye çıkmayı başardı.

“Tam yarım asırdır koşuyorum”

"Dünyanın en zor sporunu yapıyorum" diyen Oğuz, "Senenin 365 günü çift idman sabah - akşam çalışıyorum. Yani senede 730 idman yapıyorum. 25-30 kilometre koşuyorum. İşte yaptığım bu antrenman yaşadığım şehirde kaldırımda koşuşmaz, devamlı stadyumda koşulmaz. Nerde koşulur, arabaları karşına alma şartıyla karayolunda koşulur. Yaya kaldırımından yürüyenler, gezenler faydalanır. Stadyumundan ise kısa orta mesafe atletler faydalanır ama son zamanlarda stadyumda gezi parkuru olarak kullanılıyor. Kulaklığı takan, müzik dinleyerek psikolojisini düzeltmek isteyen kişilerle dolu. O zaman bize ne kalıyor. Bize de Zonguldak yolu, İnkumu yolu, Amasra yolu kalıyor. Türkiye tarihinde uzun mesafe koşularında Avrupa şampiyonumuz bile yokken son senelerde çıkan bazı spor dallarında bir, iki sene içinde Avrupa şampiyonu, dünya şampiyonu olabiliyorsun. İşte böyle 42 kilometre gibi koşulan bu maraton sporunu ben tam yarım asırdır yapıyorum ve başarılarımda bana sponsor olarak destek veren tek isim tek firma Kamil Koç Otobüs Firması personeli ve sahibi Mesut Güler'e, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir’e, tüm Bartın halkına ve Bartın medyasına çok teşekkür ediyorum. Herşey Bartın'ın başarısı için" dedi.