BTV SPOR
Haberler / Milli Atletimiz Turgay Oğuz Birinci Oldu
Milli Atletimiz Turgay Oğuz Birinci Oldu
Tarih : 14.05.2018 Okunma : 937

Milli Atletimiz Turgay Oğuz Birinci Oldu

Bartınlı milli atlet Turgay Oğuz, Kamil Koç Sponsorluğunda 12 Mayıs Cumartesi günü Bursa’da koşulan Longoz Ormanı yarı maratonunda birinci oldu.

Bartın Kamil Koç otobüs firması sahibi Mesut Güler sponsorluğunda uluslararası maratonlarda başarıdan başarıya koşan milli atletimiz Turgay Oğuz, 12 Mayıs Cumartesi günü Bursa’da yapılan Longoz Ormanı yarı maratonunda yine 1’inci oldu. 12 Mayıs 2018 tarihinde Bursa Karacabey Longoz yarı maratonunda Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü lisansı ve Bartın Kamil Koç otobüs firması sponsorluğunda yine birincilik kürsüsüne çıkan milli maratoncumuz Turgay Oğuz altın madalya kazandı. Bartın’ın en başarılı uzun mesafe koşucusu milli atletimiz Turgay Oğuz en son koştuğu uluslar arası Darıca yarı maratonunda 3’üncülük ve 15 Nisan 2018 tarihinde uluslararası  Tarihi Kent Koşusunda 2’inci olmuştu.

 Bursa’da yapılan Longoz Ormanı koşusunda bir kez daha birincilik kürsünse çıkan Turgay Oğuz, “Longoz Ormanı yarı maratonundan 15 gün önce  Bursa’da kampa giren milli atletimiz Oğuz, Bursa bölgesi milli atletlerinden Nejat Çetin, Erkan Erkal ve Esra Özgül ile başarılı bir antrenman dönemi geçirdim. Kendilerine teşekkür ederim.” Dedi. Bu seneki yarışlarda kürsüye çıkama başarısı gösteren ve ilimize madalya ile dönen Oğuz, başarılarına devam edeceğini ifade etti. Katıldığı tüm yarışlarda derece elde eden Oğuz, Bartın’ın en başarılı atleti olmayı başardı.

Önümüzdeki aylarda yapılacak olan  Uluslararası Balıkesir İsmail Akçay Yol Koşusu, uluslararası 9 Eylül yarı maratonu, uluslararası İstanbul Zeytinburnu Yol Koşusu gibi yarışlarda koşacak olan  atletimiz  Turgay Oğuz, “Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdür’ü Ali Özdemir Bey’e Kamil Koç Otobüs işletmecisi Mesut Güler Bey’e ve başarılarımı en iyi şekilde tüm dünya’ya duyuran Bartın medyasına çok teşekkür ediyorum” dedi.