BTV SPOR
Haberler / Milli Maratoncu Turgay Oğuz, Bursa’da Kamil Koç adına koşacak
Milli Maratoncu Turgay Oğuz, Bursa’da Kamil Koç adına koşacak
Tarih : 11.04.2019 Okunma : 357

Milli Maratoncu Turgay Oğuz, Bursa’da Kamil Koç adına koşacak

Milli Maratoncu Turgay Oğuaz Pazar günü Bursa Osman Gazi Tarihi Kent Koşusunda  Kamil Koç Sponsorluğunda yine kürsü için koşacak.Oğuz, Bursa Osman Gazi Tarihi Kent Koşusunda hedefinin kürsü olduğunu söyledi.

 Katıldığı bir çok uluslar arası maratonlarda kürsüye çıkan Milli maratoncumuz Pazar günü Bursa’da yapılacak Osman Gazi Tarihi Kent Koşusuna hazırlanıyor. Uluslar arası Bursa Osman Gazi Tarihi Kent Koşusunda dereceye en yakın sporcu olan milli maratoncumuz Turgay Oğuz, son yıllarda katıldığı tüm koşularda ilk üçe girerek kırılması zor bir rekora da imza attı.Bartın’ın milli maratoncusu Turgay Oğuz, Mart ayında İstanbul’da yapılan Tuzla Yol Koşusunda ilk üçe girerek 18 yıllık rekorunu yenilemişti.

HEDEF: YİNE ZİRVE

Bartın’ın başarılı sporcularından Milli Maratoncu Turgay Oğuz, Kamil Koç sponsorluğunda Uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusunda koşacak. Oğuz, hedefinin yine kürsü olduğunu söyledi.

14 Nisan 2019 Pazar günü yapılacak olan Uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi kent koşusunda Milli Maratoncumuz Turgay Oğuz, Kamil Koç sponsorluğunda yine kürsü için koşacak. 24 Mart 2019 tarihinde Uluslararası İstanbul Tuzlu Koşusu'nda ilk 3'e girerek şehrimize madalya ve kupa ile dönen Bartın'ın tek uzun mesafe koşucusu Turgay Oğuz, "İnşallah BUrsa'da koşulacak olan Uluslararası Bursa Yarımaratonunda madalya ve kupa ile döneceğim" dedi.

“Dünyanın en zor sporlarından birini yapıyorum” diyen Oğuz, "Bartın'da bana destek veren sponsorum Bartın Kamil Koç Otobüs Firması sahibi Mesut Güler'e ve Kamil Koç Otobüs Firması personeline çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve Bartın medyasına da teşekkür ediyorum. Hersey Bartın'ın başarısı için" dedi.