BTV SPOR
Haberler / Milli Maratoncumuz Oğuz Kamil Koç Adına Kürsüde
Milli Maratoncumuz Oğuz Kamil Koç Adına Kürsüde
Tarih : 04.04.2019 Okunma : 447

Milli Maratoncumuz Oğuz Kamil Koç Adına Kürsüde

Kamil Koç Otobüs Firması sahibi  Mesut Güler sponsorluğunda gitmiş olduğu Uluslararası İstanbul  Tuzla Yol Koşusunda Milli Maratoncumuz Turgay Oğuz ilk 3’e girerek 18 senelik rekorunu yeniledi.

Son yıllarda katıldığı bir çok Uluslar arası maratonlarda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Milli Maratoncumuz Turgay Oğuz, Uluslar arası İstanbul Tuzla Yol Yarışında bir kez daha kürsüye çıkarak rekor kırdı.Oğuz, elde ettiği başarılarla sporseverler ve spor kamuoyundan da övgü aldı.

18 YILLIK REKORUNU YENİLEDİ

Bartın’ın milli sporcusu Turgay Oğuz Kamil Koç sponsorluğunda 24 Mart 2019 Pazar günü yapılan Uluslararası İstanbul Tuzla Yol Koşusunda ilk 3’e girerek 18 yıllık rekorunu yeniledi. Son yıllarda elde ettiği başarılarla spor kamuoyunun taktirini kazanan milli maratoncu Oğuz, Bartın halkının da gururu olmaya devam ediyor.

Bartın’ın milli sporcusu Turgay Oğuz Kamil Koç Otobüs Firması işletmecisi Mesut Güler sponsorluğunda katıldığı Uluslararası İstanbul Tuzla Yol Koşusunda bir kez daha kürsüye çıktı. Oğuz 18 yıllık rekorunu yenilerken ilk 3 içerisinde yer aldı.  10 km’lik Uluslararası İstanbul Tuzla Yol Koşusunda 3. olan Turgay Oğuz yaptığı açıklamada, “Bu Bartın’da yaşayan ve antrenmanlarını Bartın’da yapan bir sporcu için büyük bir başarı. Bu başarımı takdir eden tüm Bartın halkına, Kamil Koç Otobüs Firmasına işletmecisi Mesut Güler’e çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Milli Maratoncu Turgay Oğuz 1968 yılından beri sürdürdüğü spor faaliyetlerinde çok sayıda dereceye imza attı. Oğuz ortalama her gittiği müsabakada ilk 3’e girdiğini belirtirken ayrıca desteklerinden dolayı Bartın Gençlik Hizmetleri ev Spor il Müdürü Ali Özdemir’e de teşekkür ettiğini ifade etti.