BTV SPOR
Haberler / Milli Triatloncu Berrak Irmak İstanbul’da Koşacak
Milli Triatloncu Berrak Irmak İstanbul’da Koşacak
Tarih : 06.12.2017 Okunma : 1261

Milli Triatloncu Berrak Irmak İstanbul’da Koşacak

 Berrak Irmak  gündüz okulda öğretmenlik yaparken akşamları ise  Triatlon sporunda antrenmanda ter döküyor. Yüzme-Bisiklet branşı sporcusu olan Irmak, atletizmde de antrenmanları milli atletimiz –Turgay Oğuz ile birlikte yapıyor.

İzmir Bölgesi Milli Triatloncusu Berrak Irmak Bartın’da öğretmenlik görevini sürdürürken aynı zamanda Triatlon sporuna da devam ediyor. Triatlon denince Yüzme-Bisiklet ve koşudan oluşan çok zor  ve zaman alıcı bir spor dalı.Berrak öğretmen Triatlon sporunun yanında uzun mesafe koşularına da yani 5000-10.000 ve  21 km maratonlarında koşuyor. Milli Triatloncumuz  Berrak Irmak’ın bir buçuk yaşında bir kızı olduğu için son üç senedir form düşüklüğü  yaşadıysa da yeniden başarılı spor hayatına geri dönüyor. Son iki aydır Bartın’ın milli maratoncusu Turgay Oğuz ile antrenmanlarını beraber yapan Berrak öğretmen 10 Aralık 2017 Pazar günü  İstanbul’da Belgrat Ormanı’nda yapılacak olan 14 kilometrelik kros müsabakasında yarışacak. 2000 yılında Bartın’a yerleşen milli maratoncumuz Turgay Oğuz, “ Tam 17 senedir Bartın’ı uluslararası maratonlarda başarıdan başarıya koşturdum. Bundan sonra’da benime beraber bayanlarda milli sporcumuz Berrak Irmak Triatlan da ve atletizmde  Bartın’ı başarıdan başarıya koşturacak” dedi.

1,5 yaşında kızı olan  ve spora gönül veren Berrak Irmak idmanlarını da aksatmıyor. Öğretmenlik yapan Berrak Irmak haftanın belli günlerinde idmanlarını sürdürüyor. Atletiz de antrenmanını milli maratoncumuz Turgay Oğuz ile birlikte yapan Berrak Irmak, 1,5 yaşında kızı olmasına rağmen  aynı zamanda öğretmenlik görevini yapıyor, yüzme antrenmanlarına gidiyor, Bisiklet antrenmanlarına gidiyor ve koşu antrenmanlarına gidiyor.Helal olsun sana Berrak Irmak tebrikler.