BTV SPOR
Haberler / Oğuz, Kamil Koç Adına Koşacak
Oğuz, Kamil Koç  Adına Koşacak
Tarih : 12.07.2018 Okunma : 683

Oğuz, Kamil Koç  Adına Koşacak

Son yıllarda katıldığı uluslararası koşularda  derece elde ederek Bartın’ın adını duyuran milli maratoncumuz Turgay Oğuz 15 Temmuz Pazar günü Bursa’da Kamil Koç Otobüs Firması sahibi Mesut Güler sponsorluğunda koşacak.

“Destek veren Kamil Koç’a teşekkür ediyorum”

 Milli Maratoncumuz Turgay Oğuz 15 Temmuz 2018 tarihinde  Bursa’da bir kez daha  Kamil Koç Otobüs firması sahibi Mesut Güler sponsorluğunda şampiyonluk için koşacak. En son gittiği Bursa Karacabey Longoz Ormanı Koşusunda 1’inci olan Bartın’ın en başarılı maratoncusu Turgay Oğuz ,”uluslararası maratonlarda  bana büyük destek veren tek sponsorum Kamil Koç otobüs firması  Mesut Güler bey ve tüm Bartın Kamil Koç otobüs firması  personeline çok teşekkür ediyorum ”dedi.

 “Kupa ve madalya için koşacağım”

15 Temmuz 2018 tarihinde Pazar günü  saat 09:30 da Bursa Kastel Kazancı Köyü  Muhtarın Yeri Kazancı Konağı önünden verilecek start ile Kazancı-Kozluveren köyleri arasındaki 4500  metre mesafeli asfalt kaplı, inişli-çıkışlı parkurda gidiş-dönüş  olarak yapılacak. Milli maratoncumuz Turgay Oğuz asıl branşının 21 kilometre ve 42 kilometre olması, bu koşunun ise  9 kilometre olması atletimiz için biraz sorun olsa da  yine de kürsü için koşacağını belirtti.

Milli maratoncumuz Bursa Kazancı koşusunun ardından  Bursa Mustafa Kemal yarı maratonu, Uluslararası İsmail Akçay  yarı maratonu ve uluslararası İstanbul Zeytinburnu Yol koşusunda yine  madalya ve kupa için koşacak. Son yıllarda katıldığı tüm maratonlarda derece elde eden milli atletimiz Turgay Oğuz, “ Pazar günü koşulacak Bursa koşusunun ardından Bursa Mustafa Kemal yarı maratonu,Balıkesir İsmail Akçay yarı maratonu ve Zeytinburnu Yol Koşusunda ilk üçe girerek Bartın’a  madalya ve kupa ile döneceğim” dedi.