BTV SPOR
Haberler / Oktay, Çankırı maçını değerlendirdi
Oktay, Çankırı maçını değerlendirdi
Tarih : 13.02.2018 Okunma : 891

Oktay, Çankırı maçını değerlendirdi

 

“Çankırı karşısında net bir skor aldık”  diyen Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, “Uğur Yılmaz’ın ve Şerif Sevinçhan’ın performansı üst düzeydeydi. Yeni transferimiz sağ bek Ömer Keskin kardeşimizin performansı da çok iyiydi… Güzel bir galibiyet oldu. Camiamıza hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

 

“GÜZEL BİR GALİBİYET”

 

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Kulüp Başkanı Mehmet Bulut’un sosyal medya üzerinden yaptığı canlı bağlantısına konuk oldu. Çankırı maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Oktay, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çankırı karşısında aldığımız 4-0’lık galibiyet camiamız adına çok güzel oldu. Keyifli oldu.

Çankırı karşısında net bir skor aldık. Çankırı da hızlı hücuma çıkan hızlı futbolculardan kurulu bir takımdı. Ben her zaman söylüyorum, Uğur Yılmaz’ın ve Şerif Sevinçhan’ın performansı bu maçta da üst düzeydeydi. Yeni transferimiz sağ bek Ömer Keskin kardeşimizin performansı da çok iyiydi. Taraftarımız onu çok beğendi. Biz beğendik. Dinamo gibi çalıştı maşallahı var. Diğer futbolcularımızda takım halinde çok iyiydi. Ama maçın dinamosu bence Şerif ve Uğur’du. Güzel bir galibiyet oldu. Camiamıza hayırlı olsun.

 

“Kendi işimize bakacağız”

Bu hafta Kastamonu’nun Kırşehir’den puan alması, yine Sincan’ın Kırıkkale’den puan alması bizim aldığımız 3 puanın ne kadar kıymetli olduğunu gösterdi. Bir Ereğli son dakikada bulduğu golle galip gelmesinden dolayı bizim önümüze geçti. Biz rakiplerimize bakmayacağımızı, kendi işimize bakacağımızı daha önce söylemiştik. O yüzden onların ne yaptığıyla ilgilenmiyoruz. Biz sadece kendi işimize bakacağız. Son 7 maçımız kaldı. Hocamızın dediği gibi önümüze maç maç bakacağız. Bütün maçlara ayrı ayrı hazırlanıyoruz. Şimdiki hedefimiz Sincan Belediyespor’dur.

 

“Kentin dinamiklerinin ön plana çıkması gerekiyor”

Bu hafta sonu Sincan maçından da galibiyetle döneceğimize inanıyorum. İnancım tam. Grubumuzun kilit takımı Kastamonu’dur.  Biz onları 6 gol attık ama diğer rakiplerimiz neredeyse tamamı takıldı. Kırıkkale’yi evlerinde yendiler. Ereğli’yi evlerinde yendiler ilk yarı. Son olarakta Kırşehir’le berabere kaldılar. Yani şampiyonluğa giden 3 rakibimizden puan kaybettirdiler. Bence bundan sonra grupta puan kayıpları yaşanacaktır. Ama bizim puan kaybedeceğimizi düşünmüyoruz açıkçası.  Maç maç bakmamız gerekiyor. Allahın izniyle play-off oynayan taraf olacağız. Allah nasip ederse bunları göreceğiz. Artık sonuçlar iyiye giderken, kentin dinamiklerinin ön plana çıkması gerekiyor.

Şampiyonluğa oynayan, vizyonu olan bir takımımız. Play –off oynayan takım olmak istiyoruz. Futbolcu kardeşlerimizin performansı çok önemli. Allah bu arkadaşlarımıza sakatlık vermez. İyi gidiyoruz. Bu iyiye takıma şehrin dinamiklerinde destek vermesi için harekete geçmesi gerekiyor.”