BTV SPOR
Haberler / Oktay Savcıları Göreve Çağırdı
Oktay Savcıları Göreve Çağırdı
Tarih : 17.05.2018 Okunma : 3332

Oktay Savcıları Göreve Çağırdı

Eski Yönetimleri zan altında bırakan açıklamaları gündeme oturtan yeni başkan Enes Eser’e tepkiler yağmaya devam ediyor. Sosyal medyada canlı yayına katılan Mustafa Ahmet Oktay önemli açıklamalarda bulunarak suçlamalara cevap verdi..

 

Geçtiğimiz hafta Bartın Belediyesi Cep Sineması’nda gerçekleştirilen Bartınspor Olağanüstü Kongresi’nde başkan seçilen Enes Eser’in eski yönetime karşı yaptığı açıklamaları spor kamuoyunda tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyada yapılan canlı yayına katılan Bartınspor Eski Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kongrede yaşananları asla  kabul etmediğini belirten Mustafa Ahmet Oktay, “10 mayıs Perşembe günü yapılan kongre ile ilgili ben Bartın’da görev yapan tüm Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.Madem ki biz mevcut yönetim hırsızız Cumhuriyet Savcıları da Bartın’ın 1935 yılında kurulmuş ve marka olmuş bir kulübün değerini yönetim içinde bulunan yöneticilerin hırsızlık yapmalarına kayıtsız kalmamaları gerektiğini düşünüyorum.

Eğer iddialar karşısında savcılarımız gerekli incelemeleri ve tahkikatları başlatırsa  bizimde kanuni olarak kamuoyunda tüm Bartın nezdinde kendimizi savunmaya yönelik bir şeyler yapabileceğimizi söylemek istiyorum. Gündem çok yoğun savcılarımızın da aslında böyle boş işlerle vakitleri yok ama bizim haklarımızın yanı sıra tüm Bartın’ın markası olmuş bir takımın haklarının korunması adına Cumhuriyet Savcılarımızı ben göreve davet ediyorum.Buradan da 10 Mayıs’tan itibaren kongreden sayılı günler geçmesine rağmen Bartınspor’un önümüzdeki yıl hedeflerinin ne olacağı değil Bartınspor’daki geçmiş yönetimin eleştirildiğini görüyoruz. Gerek mevcut başkan ve yöneticilerinin  hedeflerini önce bir görelim” dedi.

“İlk günden Bartınspor Başkanlığını kavrayamadı”

 Savcıları göreve çağıran Oktay, “Birinci olarak Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum.İkincisi bizim iddialarımız karşısında haklarımızı savunsunlar. Öncelikli olarak şu anda seçilen  Enes Eser’in ve yönetimin hedefleri neler onları bir öğrenelim. Kongrede ne hedef belirlediler. Borç borç sadece diyerek bu kentin hedeflerini belirleyemezsin Bu kentin hedeflerinde nasıl şampiyonluk varsa bizde bu hedefi koymaya geliyoruz demeleri lazımdı. Yoksa çıkıp ta ben adayım ben şöyleyim böyleyim demekle bu iş olmaz. Ve ilk defa Bartın ve Bartın’ın spor  miladında ilk defa böylesine çirkin iddiaların yer aldığı bir kongreye ev sahipliği yapmıştır.Bartınspor’u 3.Lig için hedef beklerken  Mehmet Bulut’u eleştirmek hedef olmaması gerekti.Ercan Aydın’ın Elazığlı, Mehmet Bulut’un Trabzonlu olmasından bahsediliyor. Şimdi ise Enes Eser kimdir  diyorlar.İstanbul’da ikamet eden bir arkadaşımızdır.Evet Bartınspor’a yardımları olmuştur. Bugün kongrede çıkıp ben 30 milyar üzerinde para verdim bunlar kayıtlarda görünmüyor demesin. Bu yönetimi bir başkanı hırsızlıkla suçlaması itham etmesidir bu. Bunun daha bir açıklaması olamaz.Şimdi izliyoruz kamuoyunda çok yanlı ve yanlış ifadeler var. Enes Eser daha ilk günden  Bartınspor Kulüp Başkanlığının  olgunluğunu kavrayamamıştır.Kendi kendini küçük düşürmüştür. Hiçbir başkan daha önceki bir başkan ve yönetimini suçlamamıştır iftira atmamıştır.En azından böyle mali konularda eleştirmemiştir.Başarısızlıklar, saha sonuçları, futbolcu transferleri eleştirilebilir ama çıkıp ta Bartınspor’un değerini iki yıl en üste tutan ve kenti şampiyonluk havasına kente bu heyecanı yaşatan bir insana bunun yapılması son derece ayıptır. Derhal Enes Eser’in bugün bu görevinden istifa etmesi lazımdır. İstifa ederek onurlu bir davranış sergilemesi gerek” dedi.

“Mehmet Bulut kulüp kayyuma gitmemesi için liste verdi”

 Mehmet Bulut’un takımın kayyuma gitmemesi için liste verdiğini belirten Mustafa Ahmet Oktay, “Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin  bizimde içinde bulunduğumuz bu yönetimde  Bartın Belediyesini temsil ediyorum diye konuşmuştur. Bartın Belediyesini temsilen de  bundan sonra Cemal başkanında  bilgisi dahilinde yönetimde yer almayacağını yönetimde kim olursa olsun destek vereceğini söylemiştir.O gün kongrede sizin yaptığınız yayınlardan izlediğim kadarıyla Hüseyin Çetin, Mehmet Bulut bu takım bu kentin takımı kayyuma gitmesin diye yönetim listesi verdiği andan itibaren gerçek yüzünü göstermiştir. Kongrede Mehmet Bulut’un listesinden istifa ettiğini açıklamıştır.Ancak Enes Eserin hazırlanış listesi içerisinde olarak orda kalmaya devam etmiştir. Buda tüm spor camiasının  basın ve kamuoyunun tepkisini çekmiştir. Ben şahsen kendisini iyi tanır severim saygı gösterdiğim bir ağabeyimdir.Ancak bu nasıl Mehmet Bulut’a bir tutum sergiliyorsa o gün Enes Eser’in yönetiminde bir tutum sergilemesidir. Ama belki bundan sonra dost arkadaş, akraba ilişkisine bakmıyorum gazeteci olarak sorguluyorum bunları” dedi.

“Bartınspor bir markadır, kimse kimseyi suçlayamaz”

 Bu olanlardan sonra niçin Hüseyin Çetin Enes Eser’in listesinden istifa etmemiştir.Bu birinci sorum Hüseyin Çetin’e .İkinci sorum niçin Hüseyin Çetin kongreden saatler kala bizim mevcut listemizde bulunan isimleri arayarak  Enes Eser’in listesine girmesinde telkinde bulunmuştur. Niye başkalarını Enes Eser’in listesi altında birleşmeye davet etmiştir. Bu gün iki yıldır Bartınspor kulübünü yönetmeye talip olan Candemir abimiz niçin aday olmamıştır niçin kenarda kalmıştır.Bunlar sorgulanmalı. Birileri düğmeye basmıştır. Birileri kamuoyunu başka şeylerle meşgul eder duruma getirmiştir. Ben eski basın sözcüsü olarak şunu söylemek istiyorum.Bartınspor geçen yıl çıtasını yükselttikten sonra bu yıl şampiyonluk kovalayamaz. İnşallah gönlümüzden geçen odur ki bu takım şampiyon olsun 3.lige çıksın başarılar elde etsin.Ama olmaz.Neden insanlar hedef beklerken suçlamalarla kamuoyu meşgul olur duruma geldi. Kimse kimsenin maşalığını yapmasın  Bartınspor bir markadır bir değerdir.Kimse kimseyi suçlayamaz.  Bartınspor kulübünün karar  defteri şu andaki yönetimin elindedir. Bütün gerçekler karar defterinde yazılıdır.Enes Eser çıkıp ta 30 milyar üzerinde para verdim bunlar kayırlarda yok dediği halde kulüp müdürümüz Şennur Berber kendisine solonda bütün makbuzları teslim ettiğini alıp almadığını sormuştur.Enes Eser kulübe verdiği bütün yaptığı yardımların makbuzunu almıştır. Her kim kulübe yardım yapmışsa banka dekontu vardır .Açık elden yardım yapanında dekontu vardır makbuz elindedir. Burası kimsenin iş yeri değildir. Ne Mehmet Bulut’un, ne Ahmet Oktay’ın, ne de diğer yöneticilerin elinde değildir.Kaldı ki Orhan Ölçek,Aykut Ulu gibi mali müşavirler burada görev almıştır. Bartın’ın en saygın mali müşavirleridir. Mali müşavirin burada kendilerini riske atmalarını düşünebiliyor musunuz. Biz taraftarlarımıza deplasmanlara gidebilmeleri için Bartın’ın önemli işadamlarına katkı sağlamaları için çaba harcadık.  50-100 lira toplayarak onları mağdur etmedik deplasmanlara gitmelerini sağladık. Hiç taraftarlara sahip çıkmadık diye bir algı yaratmaya çaba harcamanın bir manası yok. Taraftarlara zamanı geldiğinde deplasmanlara gittiklerinde yemek paraları verilmiştir.Kimi zaman kendi cebimizdeki ekmeği pay etmişizdir. Kimi zaman yoksa da yememişizdir. Ama bunları şimdi konuşmanın bir anlamı yok. Keşke biz Mehmet Bulut’a 1 trilyon, 2 trilyon daha borçlansaydık ta bu takımı 3.Lig’e çıkarsaydık. Biz 3.Lig’e niye çıkamadığımızın hesabını soralım. Bu futbolcular motivasyonu sağlayamadılar mı.Ne oldu yanlış nerde oldu bunları konuşalım. Biz  bu saatten sonra dedikodu yaparak Bartınspor’a zarar veririz.Bartın’da sayılı işadamları Mehmet Bulut’a yapılanlardan sonra sakın bize gelip de para istemesinler diyorlar. Biz sizin nasıl çalıştığınızı çaba harcadığınızı biliyoruz diyorlar. Bu kulübün daha 400 milyar  faturalandırılmamış ödemesi var.” Dedi.

“Hüseyin çetin ne dediğinin farkında değil?”

Hüseyin Çetin iyi bilir biz kulübü Mehmet Bulut’a borçlandırdığımız zaman kendisi otoparklardan resmi gelirlerle bunu kapatacağını söylemişti.  Kongrede yapılanlar sonrasında arkasını dönüp iki kelime kullansaydı keşke.Keşke ama şimdi bunlar konuşulmazdı ama Hüseyin Çetin  konuşanlara cevap vermedi. Ve Hüseyin Çetin Mehmet Bulut’un kardeşi Mustafa Bulut’un yazdığı paylaşıma verdiği bir deklarasyon  cevap var.Hüseyin Çetin ne dediğinin ya farkında değil.Ya da Mehmet Bulut’a yapılan haksızlıkların farkında değil.Bunun üçüncü bir şıkkı yok. Çıkıp ta biri  benimde içinde olduğum eski yönetimi parayla hırsızlıkla suçlayacak sessiz kalacaksınız. Birinci gün şu an mevcut Başkan Enes Eser’i yalanlıyor küçük düşürüyor.Bu kulübü yönetmek çocuk oyuncağı değil. Sen Bartın Belediyesini temsilen oradasın Hüseyin abi.Bu suçlamalar Cemal Akın’ı da etkiliyor mu? Cemal başkanı kapsıyor mu bu söylemler ya da onun sözleri mi yoksa.İnsanlar böyle düşünür. Bartın Belediyesini temsilen yapıyorsan binlerce insanın hakkını hukukunu savunurken bazı şeyleri dikkatli yapması lazım. Bugün herkes biliyor.Enes Eser defalarca Bartın Belediyesine gitmiş  Bartın Belediyesinde listeler hazırlanmış bizim bildiğimiz en yakın arkadaşlarımız bu listeye girmiş.Hayırlı olsun. En güzeli evet Belediye ayrıcalık etmiş. Şimdi benim haberim yoktu ben bilmiyorum demek olmaz. Herkes doğruları konuşmak zorunda. Bende bir gazeteci olarak bu tarihten sonra hem Mehmet Bulut, Hüseyin Çetin ve diğer yönetici arkadaşlarımı bu suçlamalar karşısında korumakla  ve bunları ortaya çıkarmakla yükümlüyüm. Şimdi soruyorum Enes Eser’e ilk günden  30 binin üzerinde Bartınspor kulübüne para hibe ettiğini ancak kayıtlarda 19 bin lira olduğunu kongrede ayağa kalkarak açıklamış.Mehmet Bulut’un hırsızlık yapmaya yönelik  suçlamalar  yapmanın nedeni nedir. Kamuoyunu ilk günden yanıltarak ne yapmayı amaçlıyorsun? Enes Eser olarak kimsin nerde yaşıyorsun.İkamet adresin neresi ve nerede oynadın. Bartın’da veya başka takımlarda kaç dakika oynadın. Hangi profesyonel kulüplerin formasını giydin kaç dakika oynadın, kaç gol attın bunları bir açıkla..Spor camiası seni bir tanısın.Orada olanlar  ve yeni yönetime girenler bizim yönetimimize hiçbir zaman destek vermediler hep sosyal medyada bizim yönetimimizi eleştirdiler.Hep bize muhalefet ettiler” dedi.