BTV SPOR
Haberler / Okullar Arası Futbol Müsabakaları Sona Erdi
Okullar Arası  Futbol Müsabakaları Sona  Erdi
Tarih : 11.01.2018 Okunma : 1815

Okullar Arası  Futbol Müsabakaları Sona  Erdi

İlimizde Okul Sporları kapsamında düzenlenen  Genç Erkekler  futbol il birinciliği müsabakaları büyük çekişme içerisinde geçti.5 okul takımının  tek devre lig usulü oynadığı Liseler arası futbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

2017-2018 Yılı Okul Sporları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseler arası futbol müsabakaları Ömertepesi Sentetik Sahada yapıldı. Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Bartın Anadolu Lisesi ve Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul takımları şampiyon olmak için 5 gün boyunca kıyasıya bir mücadele sergiledi. 2 Ocak 2018 tarihinde başlayan Okullar arası Genç Erkekler Futbol il birinciliği müsabakaları  9 Ocak 2018 tarihinde sona erdi. 5 takımın tek devreli lig usulü oynadığı maçlarda Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Liseler Arası Genç erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında mutlu sona ulaşarak şampiyonluk ipini göğüsleyen Mehmet Akif Ersoy 4 maçta 3 galibiyet 1 beraberlik alırken 10 puan topladı.

NAMAĞLUP ŞAMPİYON OLDU

Futbolun Şampiyonu Mehmet Akif Ersoy Oldu. 5 Takımın mücadele ettiği Okullar Arası Genç Erkekler Futbol müsabakaları büyük çekişmeye sahne olurken Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mutlu sona ulaşarak şampiyon olmayı başardı.

2017-2018  Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Okullar arası Genç Erkekler Futbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon olan Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimizi Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası genç Erkekler Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında temsil edecek.Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk Melan yönetiminde Liseler Arası Futbol müsabakalarında şampiyon Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon olurken, ikinciliği Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dördüncülüğü ise Cumhuriyet Anadolu Lisesi aldı.

9 Ocak Salı günü  Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bartın Anadolu Lisesi ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi  arasında oynanan 2 karşılaşmayı öğrencilerle birlikte tribünden izleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Şube Müdürü Ertan Orhan , şampiyon takımı ve Bedene Eğitimi Öğretmeni Ufuk Melan’ı sahada tebrik etti. Daha sonra yapılan kupa töreninde, şampiyonluk kupası takım kaptanı Hakan Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Şube Müdür Ertan Orhan’ın elinden aldı. Ayrıca İl Spor Şube Müdürü Ertan Orhan şampiyon takımın oyuncularına  başarı belgeleri ve madalyalarını takdim etti.

Okullar Arası Genç Erkeklerde ikinci olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımına kupa, madalya ve başarı belgelerini  şampiyon takımına beden eğitimi Öğretmeni Ufuk Melan, takdim etti. Genç Erkekler Futbol İl birinciliğinde üçüncülüğü elde eden   Anadolu İmam  Hatip Lisesi’ne Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Kerem Beşli ve üçüncü olan Cumhuriyet Anadolu Lisesi takımına  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  Okul Sporları Şube Müdürü Burhan  Çetin verdi.

ŞUBE MÜDÜRÜ ERTAN ORHAN DERECE ELDE EDEN TAKIMLARI TEBRİK ETTİ

Sona eren müsabakaların ardından  derece elde eden takımlara ödülleri ve kupaları verilirken, ödül töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri İl Spor Şube Müdürü Ertan Orhan, Okullar Arası Genç Erkekler Futbol müsabakaları bugün dostluk havasında son bulmuştur.Önemli olan kazanmak değil gençleri bir araya getirmek ve onlara spor yaptırmaktır.Önemli olan ekip çalışması yapabilmektir.Beden Eğitimi Öğretmenleriniz sayesinde bunu başardığınıza inanıyoruz. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Spora teşvik eden okul idarecilerine, beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ediyorum.İlimizde çok güzel bir turnuva gerçekleşti, turnuvada mücadele eden tüm öğrencilerimizi okul yöneticilerini ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.