BTV SPOR
Haberler / Onur Balcı 2.Yılında Amasraspor’u Şampiyonluğa Ulaştırdı
Onur Balcı 2.Yılında Amasraspor’u Şampiyonluğa Ulaştırdı
Tarih : 11.04.2018 Okunma : 3833

Onur Balcı 2.Yılında Amasraspor’u Şampiyonluğa Ulaştırdı

Birinci amatör kümede iki yıl önce teknik direktörlük görevine getirilen Onur Balcı ikinci sezonunda Amasraspor’u şampiyonluğa ulaştırdı.

Amasraspor,7 Nisan Cumartesi günü Bartın Birinci Amatör Küme de Kumlucaesnaf ile play-off’da şampiyonluğu belirleyecek maçta karşı karşıya geldi.Çekişmeli bir 90 dakikaya sahne olan karşılaşmayı penaltı atışlarıyla 3-1 kazanan Amasraspor 2017-2018 Sezonunda 1.Amatör Lig’de şampiyon oldu.Birinci Amatör Kümede 2017-2018 sezonunda Amasraspor ipi göğüsleyen takım olurken, önümüzdeki sezon BAL’da temsil edecek takımı belirleyecek olan baraj maçında Bartınspor’la karşılaşacak. İki yıl Amasraspor’da  teknik direktörlük görevine getirlen Bartınspor’da 4 yıl formayı giyen Onur Balcı ikinci sezonunda takımını şampiyonluğa ulaştırdı. Amasraspor’a 2 yıl önce teknik direktör olarak göreve gelen genç teknik adam Onur Balcı, transfer, sezon planlamasından sorumlu oldu. Yetki ve sorumluluk alanlarını iyi kullanan Amasarspor, Onur Balcı yönetiminde transfer de önemli oyuncuları kadrosuna kattı. Ligi Kumluacesnafspor ile 33’er puanla zirvede tamamlayan kırmızı-siyahlı ekip play-off maçında rakibiyle bir kez daha karşılaştı ve penaltı atışları sonucu 3-1 sahadan galibiyetle ayrılarak sezonu şampiyon olarak tamamladı.

 TEKNİK DİREKTÖR ONUR BALCI OMUZLARDA

Amasrsporlu oyuncular kazanılan Kumluca maçının ardından Teknik Direktör Onur Balcı’yı omuzlarına alarak şampiyonluk sevincini yaşadılar.

  Penaltı atışlarının ardından  kırmızı-lacivertli ekibin oyuncuları teknik direktör Onur Balcı’da saha içinde kenetlenip galibiyet sevincini doyasıya yaşadı. Amasrasporlu oyuncular kazanılan Kumluca maçının ardından  Teknik Direktör Onur Balcı’ı omuzlara alarak şampiyonluğun sevincini yaşadılar. Maçın hemen ardından saha içinde hocalarına sarılarak şampiyonluğu yaşayan futbolcularına, Teknik Direktör Onur Balcı’da katılarak genç teknik adam futbolcuların bu sevincine ortak oldu. Amasrasporlu oyuncular da hocalarını omuzlara alarak saha içinde havalara atarken, Onur Balcı’da gösterilen sevgi gösterisi sonrası şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı.

 Maçın bitiş düdüğü ile birlikte tribünlerde büyük coşku yaşanırken, Amasrasporlu futbolcular da saha içinde kenetlenip galibiyet sevincini doyasıya yaşadı.Futbolcular, maç boyunca kendilerini destekleyen tribünleri selamlayarak uzun süre sevinç gösterisi içerisinde bulundu.

AMASRASPOR 1982 YILINDA KURULDU

1982 yılında kurulan Amasraspor yıllardır Bartın 1. amatör kümede mücadele ediyor.. A Takım ve A Genç (19 yaşaltı) takımı olmak üzere iki kategoride faaliyet süren son yıllarda Bartın 1.Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi içerisinde yer alıyor. Bu sezon ligi şampiyon olarak bitiren kırmızı-lacivertli ekip, iki yıl önce ligde de şampiyonluk ipini göğüsledi. 1.Amatör Kümede maçlarını   yenilenen Amasra Şehir Stadyumu’nda oynayan Amasraspor, iç saha da kaybetmiyor. Kendi sahasında  taraftarının yoğun desteğini alan kırmızı-siyahlı ekip bu sezon da en büyük gücünü taraftarından aldı.

ONUR BALCI KİMDİR?

Bartın’ın yetiştirdiği önemli futbolcular arasında bulunan Onur Balcı, Bartınspor’da 4 sezon forma giydi.  4 Sezon Bartınspor forması giyen  Onur Balcı, 2 yıldır futbola başladığı Amasraspor'da teknik adam olarak hizmet veriyor. 1982 Bartın/Amasra doğumlu genç teknik adam futbola 1999 yılında Amasraspor kulübünde başladı. Futbol eğitimini aldığı kırmızı-lacivertli kulüpte 4 yıl forma giyen Onur Balcı kısa sürede kendini geliştirdi. Amasraspor forması altında başarılı bir performans gösteren  Onur Balcı, kısa sürede isminden bahsettirmeyi başardı. Savunmada başarılı futboluyla ön plana çıkan Onur, 2003 yılında Bartınspor’a transfer oldu. 3 yıl başarıyla kırmızı-siyahlı formayı giyen Balcı, uzun süre sakatlık geçirdi. Sakatlığının uzun sürmesi nedeniyle kısas üre futbola ara veren genç teknik adam, 2008 yılında Kurucaşilespor’la anlaştı. Aynı sezon 1.Amatör Küme’de mücadele eden Kurucaşilespor’da şampiyonluk yaşana Onur Balcı, 2009 yılında   Sakarya  takımlarından Hendek Gençlik Spor’a transfer oldu.   2 yıl başarıyla Hendek gençlik Spor’da forma giyen Balcı, 2010-2011 sezonunda BAL’da mücadele eden Bartınspor’la anlaşarak 5 yıl aradan sonra kırmızı-siyahlı  ekibe geri döndü.1 yıl kırmızı-siyahlı ekipte top koşturan Onur Balcı, 2011-2012 sezonunda Sakarya’yı BAL’da temsil eden Hendekspor’a transfer oldu. 2012-2013 sezonunda Bartın 1.Amatör Ekiplerinden Ulusçınarspor’la oyuncu teknik adam olarak anlaştı. Ulu ekibinde 2 yıl görev yapan Onur Balcı 2015-2016 sezonunda futbola başladığı Amasraspor’a teknik adam olarak geri döndü. İki yıldır Amasraspor takımda teknik adam olarak görev yapan Onur Balcı Bartın futbolunun yetiştirdiği önemli isimler arasında yerini aldı.