BTV SPOR
Haberler / Orhan Tabak “ Sabretmek Lazım”
Orhan Tabak “ Sabretmek Lazım”
Tarih : 01.10.2019 Okunma : 870

Orhan Tabak “ Sabretmek Lazım”

Bartınspor ile Haymana Belediyespor maçını izleyen Bartınspor Eski Yöneticisi Orhan Tabak, takımın çok genç oyunculardan oluştuğunu söyledi. Tabak, takımın ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını belirtti.

Bölgesel Amatör lig 6.Grup’ta mücadele eden Bartınspor, ligin 2.haftasında evinde karşılaştığı Haymana  Belediyespor’a 1-0 yenerek ligde de ilk galibiyetini aldı. Lige deplasmanda Yunus Emrespor’a 3-0 yenilerek başlayan kırmızı-siyahlı ekip, sezonun ikinci haftasında kendi evinde seyircisi karşısına çıktı. Bu sezon ilk kez seyircisi karşısına ligin ikinci haftasında çıkan Bartınspor, Haymana engelini tek golle geçerek haftayı 3- puanla kapattı. Ligde çok genç bir kadro ile mücadele eden kırmızı-siyahlılar rakibiyle zaman zaman başa baş bir mücadele sergiledi.

.Hafta sonu Atatürk Stadı’nda Bartınspor ile Haymana  Belediyespor arasında oynanan bu önemli karşılaşmayı Bartınspor Eski Yöneticisi Orhan Tabak izleyerek takıma destek verdi. 2014-2016 yılları arasında kırmızı-siyahlı ekibin yönetiminde iki yıl görev yapan Orhan Tabak, karşılaşmayı kapalı tribünde Cumhuriyet İlk Okulu Müdür Yardımcısı Sezai Oksu,Bartınspor sevdalıları Naim Erçoban ve Hikmet Zırtoğlu ile birlikte takip etti.

Karşılaşmayı 1-0 kazanan Bartınspor’u tebrik eden kırmızı-siyahlı ekibin eski yöneticisi Orhan Tabak, maç sonu kısa değerlendirmede bulundu. Haymana Belediyespor maçında takımı zaman zaman mücadeleci bir oyun sergilediğini belirten Orhan Tabak, “ Bu sezon takımı ilk kez izleme fırsatı buldum. Yönetim genç bir kadro oluşturmuş. Tabi genç kadro ile ligde hele BAL Liginde mücadele etmek zordur. Bizlerde geçmişte görev yaptığımız dönemde ilk sezonumuzda genç ağırlı bir kadro ile lige girmiştik. Daha sonra takıma birkaç tecrübeli oyuncu katarak başarılı olmak için çaba harcadık. Bazen iyi kadro yaparsınız ama olmayınca olmuyor. Biz yıllardır profesyonel lige hasretiz. Bartınspor’da görev yapan yöneticiler başarılı olmak için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar, ama olmayınca olmuyor. Tabi takımın başarılı olması için destek gerek. Fazla destek olmayınca da takım istediğiniz başarıyı yakalayamıyor. Her zaman takıma eski başkanlar, eski yöneticiler daima takımın yanında olmuşlardır, yönetimlerin yanda oldular olmaya da devam ediyorlar. Lig uzun soluklu bir maraton ve genç oyuncular birkaç maç sonra daha tecrübe kazanacaklardır.Sabretmek lazım. Bu takım bu sene genç bir kadro ile ligde mücadele ettiğini unutmamak gerek.” dedi.

Tabak ayrıca takımın profesyonel lige çıkabilmesi için mutlaka maddi desteklerin çoğaltılması gerektiğini sadece yöneticilerin cebinden çıkan parayla başarı sağlanması mümkün olmayacağını ifade etti. Bartınspor eski yöneticisi Orhan Tabak, 7’den 70’e Bartın’ın takıma destek vermesi gerektiğini, maddi manevi Bartınspor’un arkasında olması gerek ifadesini kullandı.