BTV SPOR
Haberler / Özel İdare Yolspor Amatör Lig Hamlesi!
Özel İdare Yolspor Amatör  Lig Hamlesi!
Tarih : 09.07.2018 Okunma : 1592

Özel İdare Yolspor Amatör  Lig Hamlesi!

Geçen sezon Veteranlar Ligine katılan Bartın Özel İdare Yolspor, Bartın 1.Amatör Lig’ine katılacağı ve ciddi bir kadro kuracağı kamuoyunda büyük heyecan yarattı.1999 yılında kurulan kulüp 2017-2018 sezonunda TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligine katıldı.

Bartın’ımızı başarıyla temsil eden Bartın Özel İdare Yolspor Bartın 1.Amatör Lige katılacağı ve ciddi bir kadro kuracağı duyumunu aldık. Geçen sezon Veteranlar Ligindeki başarısıyla adını Türkiye’ye duyuran Bartın Özel İdare Yolspor’un Amatör Lig’e çok büyük renk ve heyecan katacağı konuşuluyor. Yeni sezonda Bartın 1.Amatör Lig’e katılacağı spor kamuoyunda bomba etkisi yaratırken sporseverler de ise büyük heyecan yarattı.Özel İdare Yolspor’un takım kuracak olması Amatör Lig’e kalite katacağı da kesin.İl Özel İdarenin takım kuracak olması Bartın futboluna da yeni bir sayfa açacak ve futbolumuza ciddi bir ivme kazandıracaktır.

FUTBOLA TUTKUNLUĞU İLE TANINIYOR

Özel İdare Yolspor’da futbol oynayan geçtiğimiz yıllarda da Bartınspor’da başkan yardımcılığı yapmış İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun’un futbola olan ilgisi bu konunun dedikodudan öte gerçekleşeceği konusunda kamuoyunda heyecan yarattı. Kenan Dursun’un kaomuyunda konuşulan Özel İdare Yolspor’un Amatör lig’e katılacağı konusunda nasıl bir açıklama yapacak bekleyip göreceğiz.

Özel İdare Yolspor Kulübü 1999 yılında Kuruldu

14 Mayıs 1999 Günü Kurulan ve Faaliyete Geçen Bartın Köy Hizmetleri Spor Kulübü Derneği Adı Altında Bartın İçinde ve Bartın Dışında Voleybol-basketbol-futbol Gibi Birçok Müsabakalarda faaliyet gösterdi.

14 Mayıs 1999 günü kurulan ve faaliyete geçen Bartın Köy Hizmetleri Spor Kulübü Derneği adı altında Bartın içinde ve Bartın dışında Voleybol-Basketbol-Futbol gibi birçok müsabakalara katılma başarısını gösterdi. Bartın Köy Hizmetlerinin İl Özel İdaresine devrinden sonra isim değişikliği ve yeni branşlarla birlikte değişime giren kulübün yeni yönetimi, daha sonra ki dönemler de Bocce-Bowling ve Dart takımları kurmaya karar verdi.

2004 yılının Mart ayından 2007 yılına kadar geçen zaman diliminde kurumlar arası geçişler yapılması nedeniyle bu dönemde kulüp faaliyet gösterememişti. 26 Ekim 2007 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul neticesinde kulübün tüzük değişikliğine gidilmesi ve yönetim kurulu ile dernekler kanuna uygun şekilde günleşmeleri yapılan kulübün yeni ismi Bartın Özel İdare Yolspor Kulübü Derneği olarak değiştirildi Bartın Özel İdare Yolspor Kulübünün yeni yönetim kurulu Fahri Başkanlığına Bartın Özel İdare Genel Sekreteri  getirilmişti.

BATI KARADENİZ GURUBUNDA MÜCADELE ETTİ

1999 yılında kurulan Özel İdare Yolspor, 2017-2018 TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligine katıldı.

Türkiye'nin 8 bölgesinde 60 takımın katılımı ile gerçekleşen Veteranlar ligi ne katılan Bartın İl Özel idare Yolspor Veteranlar takımı   ligde Batı Karadeniz grubunda  yer aldı.  Batı Karadeniz grubunda; Bartın İl Özel İdare Yolspor Veteranlar, Akçakoca Gökspor Veteranlar, Çankırı Belediye Gençlik Spor Kulübü Veteranlar, Yaşa ve Yaşat Karabük Veteranlar, Kastamonu Gün Otel Veteranlar ve Şehit Uğur Akyer Veteranlar takımları  ile mücadele etti..