BTV SPOR
Haberler / Plaj Futbolda 321 Bodra farklı kazandı
Plaj Futbolda 321 Bodra farklı kazandı
Tarih : 10.08.2019 Okunma : 781

Plaj Futbolda 321 Bodra farklı kazandı

İnkum Plaj Futbolu Turnuvasında A grubunda mücadele eden 321 Bodra takımı üçüncü maçını farklı kazandı. Plaj Futbolunda şampiyonluk mücadelesi veren 321 Bodra üçüncü maçta karşılaştığı Spartan takımını 4-1 mağlup etti.

Bartın Belediyesi ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun  ortaklaşa  düzenlediği  “ 19.Belediye Başkanlığı  Kupası İnkum  Plaj Futbol Turnuvası  Kupa 2019 ”  7 Ağustos tarihinde başladı. Müsabakalar her geçen gün büyük çekişmeye sahne oluyor. 3 kategoride düzenlenen İnkum Plaj Futbol Turnuvasında Büyükler kategorisinde heyecan oynanan üçüncü maçlarla devam etti.A grubunda kerem Mobilye, 321 Bodra, Başka Futbol, Spartan, Kökoğlu, B grubunda Çatara Patara, Left Gang, Forza Pompino ve Bodra takımları Plaj Futbolunda şampiyon olmak için kıyasıya bir mücadele sergiliyor. 5 takımın mücadele ettiği A grubunda yarı finale çıkma mücadelesi veren 321 Bodra ile Spartan takımları turnuvanın üçüncü gününde karşılaştı.İki ekip arasında oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.  

İki ekip arasında oynanan karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Genel sekreteri Esat Günaydın, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı ve ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer, Futbol İl Hakemi Eren Dellaloğlu ve çok sayıda spor sever izledi.15’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ilk kıran kırana geçti.  Maçın ilk yarısında 321 Bodra takımı  etkili bir oyun sergiledi. Bol pozisyonun yaşandığı maçın ilk yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu.Kıran kırana geçen maçın ilk yarısı Tolga Özgüç’ün attığı golle Spartan takımının 1-0 üstünlüğü ile bitti. Karşılaşmanın ikinci yarısında 321 Bodra takımı müthiş bir mücadele sergiledi.Oyunu tamamen rakip alana yıkan 321 Bodra takımı sahanın her alanında etkili pres yaptı. Genelde oyunun temposunu sürekli artırarak pozisyon üreten 321 Bodra takımı geliştirilen organize ataklarda rakip kalede etkili oldu. Müthiş bir çekişmeye sahne olan maçın ikinci yarısında Altan Demir, Tura Gök, Sercan Aydeniz ve Çağdaş Acar’ın attıkları gollerle karşılaşma 321 Bodra takımın galibiyetiyle sona erdi. Maçın ilk yarısını 1-0 geride kapatan 321 Bodra takımı rakibi karşısında ikinci yarı etkili bir oyun sergiledi. Maçı son dakikaya kadar bırakmayan 321 Bodra takımı rakibi karşısında ikinci yarı 4 gol buldu ve maçtan 4-1 galip ayrılmayı başardı.A grubunda mücadele eden 321 Bodra takımı Spartan karşısında aldığı galibiyetle iddiasını devam ettirdi.