BTV SPOR
Haberler / Plaj Futbolda Foraz Pompona 2’de 2 yaptı
 Plaj Futbolda Foraz Pompona 2’de 2 yaptı
Tarih : 10.08.2019 Okunma : 697

 Plaj Futbolda Foraz Pompona 2’de 2 yaptı

İnkum Plaj Futbol Turnuvasında heyecan oynanan üçüncü gün maçlarıyla devam etti.B grubunda yarı finale çıkma mücadelesi veren Forza Pompina ikinci maçında karşılaştığı Çatara Patara takımını her iki yarıda bulduğu gollerle 2-0 mağlup etti.

Bartın Belediyesi  ile Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl organize edilen  İnkumu Plaj Futbol Turnuvası Kupa 2019 7 Ağustos Çarşamba günü oynanan 4 maçla start aldı. Ve B Grubunda 9 takımın mücadele ettiği İnkum Plaj Futbol turnuvasında üçüncü maçlar 9 Ağustos Cuma günü oynandı.4 takımın yarı finale çıkma mücadelesi verdiği B grubunda maçlar kıran kırana geçiyor. Çatara Patara, Left Gang , Forza Pompino ve Bodra takımları uarı final bileti almak için müthiş bir mücadele sergiliyor. B grubunda turnuvanın üçüncü gününde Forza Pompino ile Çatara Patara takımları karşı karşıya geldi.İnkum Plajında oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Futbol İl Tesmilcisi ve ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı  ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer,  Bartın Futbol İl hakemi Eren Dellaloğlu çok sayıda futbol sever takip etti.

15’er dakikadan oynanan maçın ilk yarısı başa baş şeklinde geçti.Müthiş bir çekişmeye sahne olan maçın ilk bölümü karşılıklı ataklar şeklinde geçti. Oyunun son bölümünde pozisyon üreten Forza Pompino Bedirhan Ünal’ın attığı golle maçın ilk yarısını 1-0 önde bitirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte müthiş bir mücadele sergiledi. Hücumda iki takımda bol pozisyon üretti. Oyunun son dakikalarında geliştirilen organize atatkta Murat Konmuş ile ikinci golü bulan Forza Pompino takımı karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı. İnkum Plaj Futbol Turnuvasında B grubunda mücadele eden Forza Pompina takımı üçüncü maçta karşılaştığı Çatara Patara takımı karşısında aldığı galibiyetle 2’de 2 yaptı ve yarı finale çıkma yolunda büyük avantaj elde etti.