BTV SPOR
Haberler / POTADA ATAN´IN GENÇ ERKEKLERİ ŞAMPİYON
POTADA ATAN´IN GENÇ ERKEKLERİ ŞAMPİYON
Tarih : 29.02.2020 Okunma : 1701

POTADA ATAN´IN GENÇ ERKEKLERİ ŞAMPİYON

2019-2020  Türkiye Basketbol Federasyonu Faaliyet Programında yer alan U18 Kulüpler Arası Basketbol İl Birinciliği müsabakaları oynanan son hafta maçlarıyla sona erdi. 4  takımın mücadele ettiği  U18 Kulüpler arası  Basketbol  l birinciliği müsabakalarının son gününde karşılaştığı   Basketbol  Akademi takımını mağlup eden Ata Su Sporları Kulübü)takımı  şampiyon oldu. 

 Bartın Basketbol İl Temsilciliği ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen U18 Kulüpler Arası  Basketbol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.    4 kulüp takımının   Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında şampiyon olmak için kıyasıya bir mücadele sergiledi. Yaklaşık bir ay süren   U18 Kulüpler arası Basketbol müsabakalarının son hafta oynanan maçları büyük çekişmeye sahne oldu Ömertepesi Spor Salonunda kıran kırana geçen  son hafta maçında karşılaştığı Basketbol Akademi takımı  karşısında 65-55 galip ayrılan  Ata Su Sporları Kulübü   takımı 2019-2020  sezonu U18 Kulüpler Arası basketbol müsabakalarında şampiyon oldu.

ATA SU SPORLARI LİGİ ŞAMPİYON TAMAMLADI

Basketbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen U18 Genç Erkekler Basketbol  ligi müsabakaları önceki gün sona erdi.Karşılaşmaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çelebi,Basketbol Federasyon İl Temsilcisi Aydın Kükner. Eski Belediye Encümeni İlker Camcı  ve Çocuklarını desteklemeye gelen veliler heyecanlı bir şekilde müsabakaları izlediler.

U-18 Liglerinde maçlar çift devre lig usulüne göre oynandı. Ata Su Sporları.Basketbol Akademi.Altuğ Spor ve Ata B takımları Mücadele etti.

Ata su sporları U18 Genç Erkekler Basketbol Takımı, Basketbol Akademi U18 Genç Erkekler Basketbol Takımını 65-55 yenerek şampiyon oldu. saat 20.30´da başlayan müsabaka,  Ömertepesi salonun da  oynandı. Müsabakanın başhakemliğini Murat Kambur, yardımcı hakemlikleri Mesut Çimen yaptı.

Ömertepesi Spor Salonunda müthiş heyecana sahne olan maçlarda sporcu velileri takımlarını büyük bir coşku ile destekledi. Parkedeki dostluğun yanı sıra kıyasıya rekabetin yaşandığı müsabakalar sonunda erkeklerde şampiyon Ata su sporları oldu.

3’ üncülük 4’ üncülük maçında ise Altuğ spor rakibi Ata su sporları B takımını  70-65 yenerek turnuva 3 üncüsü olmayı hak kazandı.

Ömertepesi spor Salonunda  yaklaşık bir ay  süren U18 Kulüpler arası Genç  Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakaları son hafta oynanan maçların sonunda derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

 Ödül töreni sonrasında katılan tüm sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir,Mehmet Çelebi ve İlker Camcı dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını verdiler. şampiyon takıma Türkiye Bölge şampiyonasın da başarılar dilediler. Şampiyonluk kupasını kaldıran Ata su sporları Türkiye Basketbol Şampiyonası grup aşamalarında Kırşehir de ilimizi temsil edecek.