BTV SPOR
Haberler / Potanın kralı İnönü İlkokulu
Potanın kralı İnönü İlkokulu
Tarih : 02.06.2019 Okunma : 1204

Potanın kralı İnönü İlkokulu

2018-2019 Sezonu Okul Sporları Okullar arası küçük erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında son maçta TOKİ İlkokulunu 34-14 mağlup eden İnönü İlkokulu şampiyon oldu.

Bartın  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 2018-2019  Okul Sporları faaliyet programında yer alan okullar arası  küçük erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakaları  İnönü İlkokulu ile TOKİ İlkokulu arasında oynanan son hafta maçıyla sona erdi.

 Önceki yıllarda adını okullar arası küçük erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında elde ettiği sayısız şampiyonluklarla adını duyuran İnönü İlkokulu son hafta maçında TOKİ İlkokulu ile karşı karşıya geldi. Müsabakalarda iki maçın kazanarak 2’de 2 yapan İnönü İlkokulu son maçta TOKİ ilkokulu karşısında sahaya galibiyet hedefiyle çıktı. Az takımın katıldığı Okullar arası Küçük Erkekler Basketbol il birinciliği müsabakalarının son maçında İnönü İlkokulu ile TOKİ İlkokulu kozlarını paylaştı.

Ömertepesi Spor Salonunda İnönü İlkokulu ile TOKİ ilkokulu arasında oynanan karşılaşmayı ilimiz Basketbol Hakemlerinden Mehmet Taşkın Mesci- Gamze Karaman ikilisi yönetti.Ömertepesi Spor Salonundaki maç oldukça çekişmeli geçti.

 10’ar dakikadan dört periyot üzerinden oynanan karşılaşmada  ilk periyotta İnönü İlkokulu rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koydu. İlk periyotta üstün bir oyun sergileyen İnönü İlkokulu  geliştirdiği ataklarda pozisyon üretirken periyotu da 20 -2  aldı. İkinci periyotta  toparlanan TOKİ İlkokulu rakibiyle başa baş bir mücadele sergiledi ve periyot 2-2 berabere bitti

 Devreyi 22-4   önde bitiren  İnönü İlkokulu  üçüncü periyotta maça ağırlığı koyan TOKİ İlkokulu  takımı ile kıyasıya bir mücadele sergiledi. Kıran kırana bir mücadeleye sahne olan üçüncü periyot 6-4 TOKİ İlkokulunun üstünlüğüyle bitti.İki takımda dördüncü periyotta müthiş bir mücadele sergiledi. Son periyotta maça yeniden ağırlığını koyan İnönü İlkokulu süt üste bulduğu sayılarla aradaki farkı açtı. Hücumda sayı üretmekte zorlanan rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan İnönü İlkokulu  dördüncü periyotu 8-4 karşılaşmadan da 34-14 galip ayrıldı. Son maçta rakibini 34-14 mağlup eden İnönü İlkokulu 2018-2019 sezonu Okul Sporları Okullar Arası Küçük erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon oldu.

Finalde rakibine karşı sahadan 34-14  galibiyetle ayrılan İnönü İlkokulu  2018-2019 Öğretim Yılı Okul Sporları Okular Arası Küçük  Erkekler Basketbol  İl Birinciliği müsabakalarında ipi göğüsleyen takım oldu.    Okullar Arası Küçük Erkekler İl Birinciliği müsabakalarında  birinci olan  İnönü İlkokulu Anadolu   ilimizi grup müsabakalarında temsil edecek.