BTV SPOR
Haberler / Rabia Elik Dünya Karate Şampiyonasında 3.oldu
Rabia Elik  Dünya Karate Şampiyonasında  3.oldu
Tarih : 30.10.2019 Okunma : 852

Rabia Elik  Dünya Karate Şampiyonasında  3.oldu

Bartın Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli sporcu Rabia Elik, ilk defa katıldığı Dünya Karate Şampiyonası’nda Dünya üçüncüsü olmayı başardı.

Bartın Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli sporcu Rabia Elik, Şili’nin başkenti Santiago’da gerçekleştirilen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’ndan bronz madalya ile döndü

İlk defa katıldığı Dünya Karate Şampiyonası’nda 21 Yaş Altı Kategorisi Kumite (Dövüş) branşı 50 kiloda yarışan Rabia Elik, Dünya üçüncüsü olarak iyi bir başlangıç yaptı. Şampiyonada, aldığı başarıdan dolayı büyük mutluluk yaşayan milli sporcu Elik, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek için asker selamı verdi.

Milli sporcu Elik, daha önce 2018 Uluslararası Karadeniz ve Hazal Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda 50 kiloda birinci, 2018 Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda 61 kiloda ikinci, 2017 Uluslararası Balkan Karate Şampiyonası’nda U21 50 kiloda birinci, 2017 Uluslararası Boğaziçi Karate Şampiyonası’nda Genç 48 kiloda ikinci ve 2017 Türkiye Karate Şampiyonası’nda Genç 48 kiloda birinci olmuştu.

Aldığı başarılardan dolayı milli sporcu Rabia Elik’i tebrik eden Bartın Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Öğrencilerimiz aldıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Şampiyonu olan Ayşegül Çakın’ın ardından bir güzel haber de Şili’nin başkenti Santiago’da gerçekleştirilen Dünya Karate Şampiyonası’ndan geldi. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencimiz Rabia Elik ilk defa katıldığı dünya şampiyonasında iyi bir kariyer başlangıcı yaparak, bronz madalya almayı başardı. Bu düşüncelerle öğrencimiz Rabia Elik’i tebrik ediyor, önümüzdeki dönemlerde öğrencimizin başarıları katlanarak artacağına ve böylece hem üniversitemiz hem de ülkemiz adına kıvanç duyulan derecelerin gelmeye devam edeceğine gönülden inanıyorum. Ayrıca öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük gayret gösteren Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Cengiz başta olmak üzere tüm öğretim elemanlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.