BTV SPOR
Haberler / Spor Camiası Amatör Ligi takip ediyor
Spor Camiası Amatör Ligi takip ediyor
Tarih : 07.01.2020 Okunma : 729

Spor Camiası Amatör Ligi takip ediyor

1.Amatör Kümede ligin 4.haftasında Bartıngençlikspor ile Bartıngençlerbirliği karşı karşıya geldi. Bartıngençlerbirliği takımının 1-0 kazandığı maçı izleyen Kemergençlikspor Yöneticisi Candemir Yazıcı, iki takımın son dakikaya kadar müthiş bir mücadele sergilediklerini ifade etti.

1.Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi veren Bartıngnçlerbirliği ile Bartıngençlikspor 4.hafta maçında karşı karşıya geldi.Ömertepesi Sentetik Sahada oynanan karşılaşmanın ilk yarısı kıran kırana geçti. İlk yarısı başa baş geçen karşılaşmada takımlar yakaladıkları pozisyonları değerlendiremedi.İkinci yarısı ise oldukça tempolu ve bol pozisyonlu geçti. Bartın’ın en heyecanlı ve merak edilen merkez takımlarının derbisi yine nefesleri kesti. Son 4 yıldır amatör kümeye katılan Bartıngençlerbirliği ile 1971 yılında kurulan Bartıngençlikspor arasında  4.hafta oynanan karşılaşmayı kazanan taraf 1-0’lık skorla Gençlerbirliği takımı oldu. Kırmızı-Siyahlılar, merkez takımlarının derbisinde rakibine üstünlük sağlayarak “ zirve yarışını” devam ettirdi.

Bartın 1.Amatör Kümede heyecan 4.hafta oynanan 3 maçla devam etti. Amatör Kümede 4.hafta oynanan müsabakalarda merkez takımlarının mücadelesi nefesleri kesti.Ligde şampiyonluk kovalayan Bartıngençlerbirliği ile Bartıngençlikspor arasında oynanan maçı Bartınspor’un 11 Ocak tarihinde yapılacak olağan üstü kongrede yeni yönetime girmesi beklenen Kemergençlikspor Yöneticisi Candemir Yazıcı ve Futbol Eski İl Temsilcisi Taner Yamakoğlu ile birlikte izledi. Ömertepesi Sentetik Sahada oynanan merkez derbisini takip eden Candemir Yazıcı bir yanda telefonunu hiç susmadığı gözlendi. Karşılaşma sonunda bir açıklama yapan Candemir Yazıcı, iki takım son yıllarda en çekişmeli maçını oynadığını ifade eden Yazıcı, takımlar ara transferde kadrolarına yeni oyuncular takviye ederek daha da güçlendirdiklerini belirtti. Amatör Kümede bu sezon müthiş bir çekişme olduğunu belirten Kemergençlikspor Yöneticisi Candemir Yazıcı; “ 90 dakika başa baş bir mücadele izledik. İki takımda devre arasında kadrolarını güçlendirmiş olduklarını gördük.Maçta iki takımın oyuncuları 90 dakika oyunu bırakmadı. Amatör Kümenin geçen yıldan daha çekişmeli geçtiğini görmek biz kulüp yöneticilerini mutlu ediyor.Amatörde kalite her geçen yıl yükseliyor. 7 takımlı ligde her takım bu ligi göğüslemek istiyor ve tabi ki amatör kümede üst seviyede oluyor.Bartıngençlikspor yenilmesine rağmen taş gibi bir takım yaratmış. Bartıngençlikspor ara transferde 5-6 oyuncu kadroya katarak oldukça güçlenmiş. Bartıngençlerbirliği takımı ise geçen seneki iskelet takımı bozmayarak yeni takviyeler yapmış.Ara transferde, eksik olan yerlere Devrek Belediyespor’dan Ramazan Dönmez gibi oyuncuları alarak nokta transfer yapmışlar. Ligin ikinci devresi gerçekten zorlu geçecek.Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Futbol Eski İl Temsilcisi Taner Yamakoğlu ise amatör kümede takımlar bir yarış içerisinde olduklarını ifade ederek, 5 takımın lig sonuna kadar zirve mücadelesi vereceğini belirtti.