BTV SPOR
Haberler / Taekwondoda 1 Altın 4 Bronz Madalya
Taekwondoda 1 Altın 4 Bronz Madalya
Tarih : 01.06.2019 Okunma : 863

Taekwondoda 1 Altın 4 Bronz Madalya

Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  ile Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından Kastamonu’da düzenlenen 19 Mayıs İllerarası Gençlik Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Turnuvaya katılan Bartınlı taekwondocular 1 latın ve 4 bronz madalya kazandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Kastamonu gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından düzenlenen  19 Mayıs İllerarası Gençlik Taekwondo Şampiyonası sona erdi.

25 – 26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen mücadeleler Atatürk Spor Salonu’nda yapılırken, 14 ilden yaklaşık  410 sporcunun ağırlandığı organizasyonun açılış seremonisi 25 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

25 – 26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen mücadeleler Atatürk Spor Salonu’nda yapılırken, şampiyonaya Bartın Taekwondo takımı da mücadele etti.

19 Mayıs Taekwondo Turnuvasında sporcularımız Başarılı Oldu

Kastamonu Taekwondo İl temsilciliğinin 2019 yılı faaliyet programında yer alan 19 Mayıs İller arası Gençlik Taekwondo Şampiyonası Kastamonu, İstanbul, Ankara, Bartın, Eskişehir,Kırşehir, Niğde, Sinop, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Zonguldak toplam 14 il 410 sporcunun katılımıyla 25-26 Mayıs 2019 tarihinde Kastamonu Atatürk Spor Salonunda tamamlandı.

İki gün süren müsabakaların ardından şampiyona dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

Bartın ilimizi temsilen müsabakaya katılıp dereceye giren sporcularımız;

Ümit Bayanlar:

49 kg. Fatma Eylül KOCA 1.

57 kg. Yağmur YAZICI 3.

Yıldız Bayanlar:

47 kg. Defne SARAÇ 3.

41 kg. Gülten DEMİR 3.

Yıldız Erkekler:

41 kg. Muhammed Arda PULLUK 3.

Spor İl Müdürü Başarılı Sporcuları Tebrik Etti

19 Mayıs Taekwondo Gençlik Turnuvasında başarılı olan sporcularımız kamuoyundan da övgü aldı. Turnuvada 1 altın, 4 bronaz madalya kazanan Bartınlı taekwondcuları Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir tebrik etti. Başarılı olan sporcularla gurur duyduklarını belirten Özdemir,  “Dereceye giren sporcularımızı ve Taekwondo antrenörümüz Altuğ Solk’ ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.