BTV SPOR
Haberler / U-10 Erkekler Basketbol Maçları Çekişmeli Geçti
U-10 Erkekler Basketbol Maçları Çekişmeli Geçti
Tarih : 31.05.2019 Okunma : 969

U-10 Erkekler Basketbol Maçları Çekişmeli Geçti

İlimizde ilk kez organizasyonu yapılan U10 Erkekler Basketbol müsabakaları oynanan son hafta maçlarıyla sona erdi. 5 gün süren U10 Erkekler Basketbol müsabakalarında  oynadığı 4 maçı kazanan Basketbol Akademi şampiyon oldu.

İlimizde spor faaliyetleri içerisinde en gözde branşlardan biri olan Basketbol ilgi görmeye devam  ediyor. Bu sezon diğer illerde olduğu gibi bir çok yaş grubunda ligler düzenlendi.2018-2019 sezonu alt kategorilerde düzenlenen U10 Erkekler Basketbol müsabakaları tek devreli lig usulü oynandı.  5 gün süren müsabakalar büyük çekişme içerisinde geçti.

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen U10 Erkekler Basketbol müsabakaları Ömertepesi Spor Salonunda oynandı. Bartın’da ilk kez düzenlenen U10 Erkekler Basketbol il birinciliği müsabakalarında Bartın Basketbol Akademi, Ata Su Sporları (A), Bartın Belediyesi, TOKİ Spor Kulübü  ve Ata Su Sporları (B) takımları mücadele etti.Büyük çekişme içerisinde geçen U10 Erkekler basketbol müsabakaları   son hafta oynanan Ata Su Sporları (A)- TOKİ Spor ve Bartın Belediyesi- Ata Su Sporları (B) takımları arasında oynanan karşılaşmalar ile sona erdi. İlk kez ilimizde yapılan U10 Erkekler Basketbol müsabakalarında 5 takım şampiyon olmak için kıyasıya bir mücadele sergiledi. Son maçta karşılaşan Bartın Belediyesi ile Ata Su Sporları (B) takımı arasındaki karşılaşmayı Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çelebi, Sevgi Evleri Müdürü Merihan Basançelebi, Okul Müdürleri veliler ve basketbolseverler izledi. final maçını takip etti. Oynadığı maçlarda yenilgi yüzü görmeyen Basketbol koçu Mehmet Akif Ünlü yönetimindeki  Bartın Basketbol Akademi takımı  müsabakaları şampiyon olarak tamamladı.Müsabakalarda Toki  ikinci, Ata Su Sporları (A) üçüncü, Bartın Belediyesi beşinci ve Ata Su Sporlaru (B) takımı beşinci oldu.

Bartın’da ilk kez düzenlenen U-10 erkekler  basketbol maçları son hafta oynanan 2 maçla tamamlandı. Müsabakalara Basketbol Akademi, Bartın Belediyesi, T.O.K.İ Spor Kulübü ve Ata Su Spor Kulüpleri katılırken maçların sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

U10 Erkekler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında şampiyon olan Bartın Basketbol Akademi takımına kupa ve madalyalarını Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir verdi.  U10 Erkekler Basketbol müsabakalarında ikinci olan TOKİ Spor kulübüne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çelebi, üçüncü olan Ata Su Sporları ( A) takımına Bartın Üniversitesi temsilcisi Hikmet Yazıcı, dördüncü olan Bartın Belediyespor’a Sevgi Evleri Müdürü  Merihan Basançelebi ve beşinci olan Ata Su Sporları (B) takımına İnönü İlkokul Müdürü Fehmi Karakayış madalya ve kuplarını takdim etti.

U-10 Erkekler  Basketbol Maçları Sona Erdi

Bartın’da ilk kez düzenlenen U-10 erkekler  basketbolmaçları sona erdi. Müsabakalara Basketbol Akademi, Bartın Belediyesi, T.O.K.İ Spor Kulübü ve Ata Su Spor Kulüpleri katılırken maçların sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

Bartın’da ilk kez düzenlenen U-10 erkekler  basketbol maçları sona erdi. 5 gün süren müsabakalara Basketbol Akademi, Bartın Belediyesi, T.O.K.İ Spor Kulübü ve Ata Su Spor Kulüpleri  katıldı. Karşılaşmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çelebi, Sevgi Evleri Müdürü Merihan Basançelebi, okul müdürleri, veliler ve basketbolseverler izledi. Müsabakalar sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verilirken Basketbol Federasyon İl Temsilcisi Aydın Kükner müsabakalarla ilgili “Bartın olarak Lisanslı sporcu sayımız şu anda 339. Bu sayı istatiksel olarak Karadeniz’de Samsun’dan sonra 2 sırayı gösteriyor. Samsun’dan sonra en çok maç oynanan 2 inci kent.Bu çocukları sağlık dolu geleceğe hazırlamada Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğümüz her zaman yanımızda. Biz, diğer kurum ve kuruluşlarda bizim yanımızda ve etkinliklerimiz de görmek istiyoruz.Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Teknoloji bağımlılığı gibi mücadelelerin dekağıt üzerinde kalmasın istemiyoruz.Bu etkinlikte her zaman yanımızda olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali Özdemir’e İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çelebi’ye,  Sevgi Evleri Müdürü Merihan Basançelebi’ye okul müdürlerimize ve sporcu velilerimize  Türkiye Basketbol Federasyonumuz adına teşekkür ederim.Çocuklarla hayat daha güzel.Emeklerimiz onlar için helal olsun” dedi.