BTV SPOR
Haberler / U-12 KIZ BASKETBOL MAÇLARI İLİMİZ DE İLK KEZ OYNANDI
U-12 KIZ BASKETBOL MAÇLARI İLİMİZ DE İLK KEZ OYNANDI
Tarih : 12.04.2019 Okunma : 423

U-12 KIZ BASKETBOL MAÇLARI İLİMİZ DE İLK KEZ OYNANDI   

20172018 sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Kulüpler arası U12 Kız Basketbol müsabakaları tamamlandı.U12 Kız Basketbol Yerel Ligi Ödül Töreni Ömertepesi Spor Salonunda gerçekleşti.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve 2018-2019 Basketbol sezonu yıllık faaliyet programı içerisinde yer alan Kulüpler arası  U12 Kız Basketbol müsabakaları ilimizde ilk kez  düzenlendi.Ömertepesi Spor Salonunda kulüpler arası U12 Kız Basketbol Yerel Ligi oynanan son gün müsabakaların ardından tamamlandı.

GÜNDOĞDU SPOR KULÜBÜ ŞAMPİYON OLDU

  Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilimizde ilk kez düzenlenen kulüpler arası U-12 kızlar basketbol maçları sona erdi.

Bartın  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ömertepesi spor salonunda düzenlenen Kulüpler arası  U-12 kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi. Turnuvada 5 takım mücadele etti. Büyük çekişme içerisinde geçen müsabakalar sonunda birinciliği Gündoğdu spor kulübü,2 inciliği Bartın Belediyesi spor kulübü,3 üncü Altuğ spor kulübü oldu. İlk kez düzenlenen U12 Kız Basketbol Yerel Ligi müsabakaları ödül töreni Ömertepesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

BASKETBOLU TÜM YAŞ GURUPLARINA YAYMAYI PLANLIYORUZ

 Takımların kupaları ve madalyalarını müsabaka sonunda törenle verildi. Ömertepesi Spor Salonunda yapılan törende derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar ve davetliler tarafından verildi.

                                                                                                                                                                              Basketbol il Temsilcisi Aydın Kükner tören sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi.Öncelikle maçları izlemek için gelen sporcu velilerimize Federasyonum ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğümüz adına teşekkür ederim.Toplam 5 takımın mücadele ettiği turnuvalarda yaklaşık 45 kız sporcumuza spor yapma imkanı sunduk.Basketbolu tüm yaş guruplarına yaymayı planlıyoruz. Ben turnuvaya katılan  takımlarımızı kutluyorum. Turnuva boyunca oyuncuların eğlenmesini ve güzel zaman geçirmesini amaçlayan bir etkinlik olmasını istedik. Kazanmanın ve kaybetmenin önemli olmadığı U-12 kızlar daki amaçımız oyuncuları Küçükler yaşta takım oyununa ve rekabete hazırlamaktı. Ayrıca ilimizin farklı yerlerinden gelen çocuklarımızın birbirleriyle ile kaynaşmasını sağlamaktı.Bu turnuvada yeni arkadaşlar edindiler. U-12 Kız sporcularımızın müsabakadaki hırsları bizleri oldukça mutlu etti.Dedi.