BTV SPOR
Haberler / U12 Küçük Erkekler Basketbol Maçları Tamamlandı
U12 Küçük Erkekler Basketbol Maçları Tamamlandı
Tarih : 07.05.2019 Okunma : 383

U12 Küçük Erkekler Basketbol Maçları Tamamlandı

2018-2019 sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Kulüpler arası U12 Erkek  Basketbol müsabakaları tamamlandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve 2018-2019 Basketbol sezonu yıllık faaliyet programı içerisinde yer alan Kulüpler arası  U12 Erkek  Basketbol müsabakaları ilimizde ilk kez  düzenlendi.Ömertepesi Spor Salonunda kulüpler arası U12 Erkekler  Basketbol Yerel Ligi oynanan son gün müsabakaların ardından tamamlandı.

BASKETBOL AKADEMİ KULÜBÜ ŞAMPİYON OLDU

  Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilimizde ilk kez düzenlenen kulüpler arası U-12 Erkek basketbol maçları sona erdi.

 Türkiye Basketbol Federasyonunun 2018-2019 faaliyet programında yer alan Kulüpler arası U12 Küçük Erkek Basketbol müsabakaları Ömertepesi  Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Bartın  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ömertepesi spor salonunda düzenlenen Kulüpler arası  U-12 Erkek  Basketbol müsabakaları sona erdi. Turnuvada 5 takım şampiyonluk mücadelesi verdi.

İlimizde ilk kez organize edilen Kulüpler arası U12 Küçük Erkek  Basketbol maçları zevkli ve çekişmeli geçti. Kıran kırana geçen küçük erkekler basketbol müsabakalarında 56 sporcu mücadele etti.Tek devreli lig usulü organize edilen müsabakalarda  birinciliği Basketbol Akademi takımı elde etti. Tamamlanan müsabakalarda Gündoğdu takımı ikinci, Altuğspor takımı 3’üncü ve YOKİ takımı 4’üncü oldu. İlk kez düzenlenen U12 Erkek Basketbol Yerel Ligi müsabakaları ödül töreni Ömeretepesi Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Takımların kupaları ve madalyalarını müsabaka sonunda törenle verildi

2018-2019 Sezonunda Bartın’da düzenlenen kulüpler arası U12 Küçük Erkek Basketbol müsabakalarında derece elde eden takımlara kupa ve madalyalarını müsabaka sonunda törenle verildi.Ömertepesi Spor Salonunda yapılan törende derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar ve davetliler tarafından verildi. Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar  lige katılan tüm takımlara teşekkür etti. Küknar, “ Her şey sağlıklı ve mutlu bir gençlik için. Organizasyonda bizlere destek olan herkese Basketbol Federasyonum adına teşekkür ederim” dedi.