BTV SPOR
Haberler / U16 Türkiye Şampiyonası Grup Maçları Başladı
U16 Türkiye Şampiyonası Grup Maçları Başladı
Tarih : 13.06.2019 Okunma : 1060

U16 Türkiye Şampiyonası Grup Maçları Başladı

Bartın’da  düzenlenen U-16 Türkiye Şampiyonası  1.Kademe müsabakaları start aldı.İlk gün Çorum Halk Eğitim Merkezi ile Zonguldak Ereğli  Balıspor karşı karşıya geldi. Büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmayı 2-1 kazanan Çorum temsilcisi Halk Eğitim Merkezi takımı grup maçlarına galibiyetle başladı.

Geçen sezon U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları ve U19 Türkiye Şampiyonası finallerinin ardından bu sezon Bartın U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarına ev sahipliği yapıyor.  U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında 6 takım bir üst tura çıkma mücadelesi veriyor.

 Bartın’da U-16 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe futbol müsabakaları 13 Haziran Perşembe  günü start aldı. 4 takımın tek devreli lig usulü oynadığı maçlarda ilk gün Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor ile Karabük Safranbolu Belediyespor ve Çorum Halk Eğitim Merkezi ile Zonguldak Ereğli Balıspor takımları karşı karşıya geldi. Bartın grubunda ilk maç Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor ile Safranbolu Belediyespor karşı karşıya geldi. Bartın Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmayı Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor 3-0 kazandı.

U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında ilk maçın ardından  ikinci karşılaşma da  Çorum Halk Eğitim Merkezi ile Zonguldak Ereğli Balıspor arasında oynandı.Bartın Atatürk Stadı’nda Zonguldak Ereğli Balıspor ile Çorum temsilcisi Halk Eğitim Merkezi takımları arasında oynanan karşılaşmayı Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın,  Bartın Gençlik Hizmetleri İl Spor Şube Müdürü Emine Koçoğlu,Bartın İl Hakem Kurulu Başkanı Faik Kapsız,  Antrenörler,kulüp yöneticileri ve az sayıda futbol sever izledi.

İlimiz hakemlerinden  Funda Altıok’un yönettiği karşılaşmada iki  ekipte başa baş bir oyun ortaya koydu. İlk dakikalarda oyunda üstün gözüken Ereğli Balıspor üst üste ataklar geliştirdi.Sonraki dakikaların ilk çeyreği orta saha mücadelesi şeklinde geçti.

İlk çeyreğin ardından iki takımda atak bir oyun sergiledi.Kıran kırana geçen maçın 17.dakikasında gelişen organize atakta Çorum Halk Eğitim Merkezi  Gökhan Ölçek’in attığı golle skorda 1-0’lık üstünlüğü sağladı. Maçta 1-0 geriye düşen Ereğli Balıspor geri kalan dakikalarda oyunun kontrolünü eline aldı.  Beraberlik golü için yüklenen Ereğli Balıspor girilen pozisyonlardan sonuç alamadı ve ilk yarı Çorum Halk Eğitim Merkezi takımının 1-0 üstünlüğü ile bitti.

 Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Müthiş bir çekişmeye sahne olan maçın ikinci yarısında iki takım da bol pozisyon üretti. Bu yarının ilk bölümünde  daha fazla rakip kalede tehlike yaratan Halk Eğitim Merkezi takımı ani gelişen atakta Emirhan Büyükbaş’’la ikinci golü buldu. Ereğli Balıspor’un rakip kalede pozisyon ürettiği maçın 46.dakikasında  ani kontratakla kendi yarısı sahasında çabuk çıkan Halk Eğitim Merkezi takımı Emirhan Büyükbaş’ın buluğdu golle skor’da 2-0’lık üstünlüğü yakaladı. Maçta 2-0’lık skoru yakalayan Halk Eğitim Merkezi  geri kalan bölümde kontrollü bir oyun sergiledi. Maçın son bölümünde oyunu rakip yarı alana yıkan Ereğli Balıspor  80+6’da Hamza Tetik ile aradaki farkı bire indirdi ve karşılaşma Çorum Halk Eğitim Merkezi takımının 2-1 üstünlüğü ile sona erdi. Çorum Halk Eğitim Merkezi takımı  ilk maçını 2-1 kazanırken  U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarına galibiyetle başladı.