BTV SPOR
Haberler / YAZI-YORUM
YAZI-YORUM
Tarih : 02.12.2017 Okunma : 3487

-söylüyorum

YENİLGİNİN TELAFİSİ GEREK

Uğur Yılmaz’ın sakatlığı sebebiyle forma giyemediği  Pazar günü oynanan önemli maçta oyun kurucu özelliği yüksek Ali Ömür ve Mustafa Ünver’i tercih eden Hasan hocanın oyun planı 45+1’de gelen  Kırıkkale golüne kadar doğru bir seçimdi. Oyunun ve topun kontrolünü daha fazla elinde tutan Bartınspor, çabuk ve dikine oynama fırsatlarını değerlendirdiği anlarda etkili oldu. Ancak iki sıkıntı vardı. Öncelikle final paslarını iyi atamadık. Diğeri de Kırıkkale defansının yüksek konsantrasyonu yüzünden Emre Çağlar’ı topla buluşturmakta zorlandık. Murat Saykal’ın kanadından etkili olduğumuz anlar oyunu en doğru oynadığımız anlardı. Ancak bütün bu oyunun  ikinci yarı maçı çözeceğini düşünürken bir takımının en iyi savunma anı olduğu an kullanılan serbest atıştan kaleci hatasıyla golü yedik. Ve maçın zorluk seviyesi bir anda 2’den 4’e yükseldi. Ancak ilk 45 dakika içerisinde Emre Çağlar ile 2 net ve Mustafa Ünver’le de bir pozisyondan yararlanamadık.

İkinci yarı baskılı oynayamadık.Emre Çağlar ile 71’de net pozisyonu gole çeviremedik. Kalan dakikalarda Emre Çağlar ile 1-2  pozisyonu yakaladık. Konuk ekibin ilk yarının uzatma dakikalarında attığı gol sonrası işler istediğimiz gibi gitmedi. Ali Ömür, Mustafa Ünver,Şerif Sevinçhan, Oğuzcan Genç,Özcan Gençoğlu’un ve Sakatlığının ardından ikinci yarının ortalarına doğru oyuna giren Ramazan Taş’ın yanında fiziksel yorgunlukla topu Kırıkkalespor’a bıraktık. Kaybedecek bir şey kalmamış Bartınspor’da risk aldı. Ancak final paslarındaki sıkıntıyı ikinci yarıya taşımamıza rağmen defansif anlamdaki hatamız sayesinde tek gol yedik ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldık. Ve 10.hafta sonunda liderliği rakibimiz Türk Metal Kırıkkalespor’a devrettik. Ve kalan maçlarda her maçın zor olduğu düşünülürse  kötünün iyisi bir skorla sahadan ayrıldık. Bartınspor ikinci yarı rakibini kendi evinde yenerek yenilgiyi telefi etmesi artık kaçınılmaz oldu.

GÖRÜ “ YORUM ”

KENDİ EVİNDE KAZANAMIYORSUN

Kadrolara baktığımızda iki hocanın da mesajı şuydu: 3 puan. İkisi de atakta da savunmada da ceza sahasını kalabalık tuttu. Ve iki taraf da birbirine oyun kurdurmamak için sürekli baskı uyguladı. Bartınspor, iki eksikle saha çıktı. Orta sahanın beyni Uğur Yılmaz ve sağ kanatın vazgeçilmez ismi Ramazan Taş. Kırmızı-Siyahlı ekip, rakibin kontrataklarını hesaplayarak Şerif Sevinçhan-Oğuzcan Genç-Özcan Gençoğlu üçlüsüyle  sahaya çıktı. Denge kurulmuşken 45+1’de “basit” bir gol yenildi. Moda deyimiyle “ günümüz futbolu”nda duran top organizasyonunda toplar kalenize gol olursa. Maçı kazanmak için ecel teri dökersiniz. İlk 45 dakikanın uzatma bölümünde yediğimiz golle maçın formatı değişti.Daha doğrusu maç öncesi Kırıkkale ekibinin istediği şekle dönüştü. Zira Bartınspor daha pervasız hücumlara çıkınca arkada boşluklar bıraktı ve Kırıkkalespor’da haliyle kontralar bulmaya başladı. Ama ne yazık ki bu durum çok sürmedi.45+1’de konuk ekibin golü geldi. Kullanılan serbest atışta Kaleci Mehmet Dilaver topu ıska geçerken savunmanın iki adamı Eray Şekerci ile Gökhan Hıdır hiçbir şey yapmadı.Bu görüntü haksızlık etmeyelim,oynanan futbolun değil, yine yapılan ucuz hataların sonucuydu.

ARTIK RADİKAL BİR DEĞİŞİM ŞART

 Emre Çağlar, 27’deki pozisyonu gole çevirse  belki 2.devre farklı bir senaryodan söz edebilirdik. İkinci devreyi Bartınspor, eliminasyonlu bir kupa maçı gibi oynadı.Oyunun 20-25 dakikalık bölümünde beraberlik golünü atmak için doldur boşalt oyuna döndü. Efola’yı ikinci yarının başında  ve  Burak Balcı’yı da ikinci yarının son bölümünde sahaya süren Hasan Basri Kara’nn Hasan Uğur Kardal’ı düşünmemesini ise, anlayamadım.Çift forvetle pekala maçı çevirebilirdik. Şu takıma gönül verenlerin umutsuz anda yüzünü çevirdiği kaç isim var ki zaten. Tribünler karnaval havasında iken, rakip bundan da etkilenirken, maçı kazanamadık falan demeye hiç  hakkımız yok.Evet biz kötü oynayarak kaybettik. Fakat bunlar durumu açıklamaya yetmez. Radikal önlem şart zira takım nedenini anlayamadığımız bir fiziksel yorgunluk yaşıyor.  

BUNLARI BİLMESENİZ DE OLUR

Amasra Yelken Kulübü

Amasra Yelken kulübü1998 yılında kuruldu. 19 yıldır Amasra’da sportif faaliyetlerde bulunuyor. 1998 yılında kurulan yelken kulübü kuruluşundan günümüze kadar faaliyet göstererek bir çok yarışmalarda dereceye girdi. Amasra Yelken Kulübü 2000 yılında Rize ilinde Bölge birinciliği elde etti. Bir yıl sonra Samsun’da katıldıkları bölgelere arası yelken yarışlarında birinci oldu. İki yıl üst üste katıldıkları yarışlarda birinci olan Amasra Yelken Kulübü daha sonraki yıllarda değişik illerde gerçekleştirilen Türkiye Yelken yarışlarına katılarak bir çok dereceler elde ettiğini..

HAYATIN MATEMATİĞİ

O dan başlarsın yaşamaya..

1 bakmışsın girivermiş hayatına..

2 de bir özlersin..

3 günlük ayrılık ölüm gibi gelir..

4 gözle beklersin

5 dakika bile yeter sana; görmek istersin illa..

6 üstü insandır halbuki..

7 kat göklerde hissettirir kendini..

8 köşesindir mutluluktan..

9 doğurursun beklemekten..

10 u Çok seversin…

DUVAR YAZISI

Karamsarlığa kapılan kalpler,

Çözümleri düşünmeye fırsat

Bulamazlar.

Yaşamayı bilmek isim ve sanatımdır.

TEVFİK FİKRET

HAFTANIN SÖZÜ

Harcadıkça bitmeyen tek servet sevgidir…