BTV SPOR
Haberler / YAZI-YORUM
YAZI-YORUM
Tarih : 06.12.2017 Okunma : 3171

ŞEREF TRİBÜNÜ

BARTINGENÇLERBİRLİĞİ ALTYAPIDA ÜRETİYOR

Bartın’ın örnek bir amatör spor kulübü olan Bartıngençlerbirliği, başarılı çalışmalarıyla büyük takdir topluyor.2011’de Bartın’da doğdular halen başarı çizgisinde devam ediyorlar.  Bartıngençlerbirliği Kulübünü Oktay Özçelik, Bilgin Çelik, Mustafa Uraz ve Hidayet Köse ile birlikte kurdular ve 9 yıldır alt liglerde mücadele ediyorlar.

Son yıllarda alt yapıdan yetiştirdiği oyuncuları profesyonel takımlara gönderen Bartıngençlerbirliği  alt yapıda çalışmalarını sürdürüyor.2011 yılı itibari ile alt yapıya önem veren kırmızı-siyahlı ekip alt yapıyı el üstünde tutuyor.2010 yılında açtığı futbol okulunda çalışmalara başlayan Bartıngençlerbirliği 9 yıldır Oktay Özçelik, Bilgin Çelik, Mustafa Uraz ve Hidayet Köse nezaretinde ülke ve Bartın futboluna hizmet ediyor. Toplam 4 teknik direktör ile futbol okulunda çalışmalarına devam eden Bartıngençlerbirliği   9 yılda profesyonel kulüplerin altyapısına 10’dan fazla oyuncu gönderdi.

Dillerinden “İstikrar Şart” düşürmeyen diğer takım yöneticileri de, bu ilde Oktay Özçelik, Bilgin Çelik,Hidayet Köse ve Mustafa Uraz’ın başarıları karşısında acaba ne düşünüyorlardır?

 

e-söylüyorum

Bartıngençlerbirliği Fabrikası  Futbolcu Üretiyor

Oktay Özçelik gösterdiği başarılı çalışmalarıyla Bartın futbolcunda bir anda isim yaptı. 9 yıl önce kurduğu takım bu sezon bir kez alt kategorilerde düzenlenen U14 Liginde şampiyonluk yaşadı. Bartın’ın her yöresini takip ederek en yetenekli futbolcuları keşfeden bir antrenör Oktay Özçelik. Bartın futbolunu yakından takip ederek 9 yıl önce 3 futbol antrenörü ile birlikte futbol okulu açtı. Futbol okulunda yaşları 6 ile 12 olan futbolcular 9 yıl boyunca yaz-kış futbol eğitimi aldılar.Oktay Özçelik-Bilgin Çelik-Hidayet Köse-Mustafa Uraz’dan oluşan B UEFA Lisansına sahip futbol antrenörleri Bartıngençlerbirliği oyuncularına bir  yıl boyunca  futbolun en ince ayrıntılarını oyunculara öğreterek yarışmacı kimliğine büründürdüler. Daha sonra kurdukları futbol okulundan yetenekli olanlaru kadroya dahil ederek 2011-2012 sezonunda U13 Ligine katıldılar. O istikbal vat eden yetenekli oyunculardan kurulu U13 takımı ligde başarılı bir performans göstererek ligi de  yenilgisiz olarak  şampiyon bitirdiler. Bartıngençlerbirliği aynı sezon U13 Türkiye Şampiyonası  müsabakalarında ilimizi başarıyla temsil etti.

Bartıngençlerbirliği takımı 2012-2013 sezonunda U14 Liginde bir yıl önce şampiyon oldukları kadro ile mücadele etti.   Kulübün kurucuları arasında bulunan Oktay Özçelik 2012-2013sezonu başında Bartınspor’la anlaşırken Bartıngençlerbirliği takımını o sezon Bilgin Çelik-Mustafa Uraz ve Hidayet Köse yönetiminde U 14 Ligini  şampiyon olarak tamamladı. Bartıngençlerbirliği takımı daha sonra tarihinde ikinci kez  U14 Türkiye şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında mücadele etti. Bartıngençlerbirliği takımı daha sonraki yıllarda  katıldıkları  alt ligler de şampiyonluk yaşadı. Bartıngençlerbirliği kulübü daha sonraki yıllarda alt kategorilerde bir çok şampiyonluklar yaşayarak büyük bir başarı elde etti.

9 yıl önce kurulan ve 7 yıldır alt kategorilerde mücadele eden Bartıngençlerbirliği takımında yetenekli oyuncuları Bartın ve Türk futboluna kazandırma için yoğun çaba harcıyorlar. Kulüp kısa sürede 10 oyuncuyu profesyonel kulübün alt yapısına  gönderdi. 4  teknik adam bir süre sonra Türk futboluna bu takımdan bir çok oyuncu kazandıracaktır.

GÖRÜ “ YORUM”

OKTAY ÖZÇELİK’İN ÖNÜ AÇIK

Bartıngençlerbirliği kurucularından Oktay Özçelik 2012-2013 sezonunda Bartınspor A takımı ile anlaşarak Cüneyt Karakuş’un ekibinde yardımcı antrenör olarak  teknik ekipte görev aldı.    2012-2013 sezonunda BAL liginde mücadele eden Bartınspor önce Cüneyt Karakuş,devre arasında Nuri Kanburoğu ile çalıştı.  Kırmızı-Siyahlı ekip Cüneyt karakuş ile ilk yarı bitmeden yollarını ayırırken kalan 3 maçta Oktay Özçelik görev yaptı. Devre arasında Nuri Kanburoğlu takımın başına getirilirken 8 maç sonunda görevinden ayrılırken, takımın başına Oktay Özçelik ikinci kez geldi. Bartınspor Oktay özçelik ile sezon sonunu tamamladı ve ligi 7’inci sırada tamamladı. Oktay Özçelik Bartın’da  2013-2014 sezonunda  tek yetkili olarak göreve getirildi. Sezon başlamasına kısa bir süre kala yönetim tarafından Ankaralı Naci Yılmaz getirildi. Oktay Özeçilk kısa sürede Bartın futbolundasöz sahibi olmayı başardı. Çünkü Oktay Özçelik kısa sürede kendisini geliştirmesini bildi.  Türkiye Futbol Federasyonu’nun seminerlerine katılıyor. Futbol bilgisini daha üst seviyelere çıkarıyor. O nedenle Oktay Özçelik’in önü açık…

ALKIŞLI “ YORUM”

BAŞARILARI ALKIŞLANIR

Bartıngençlerbirliği Kulübü Bartın alt kategorilerinde her sezon şampiyonluklar elde diyor.Bir dönem profesyonel ve amatör olarak futbol oynayan Oktay Özçelik 2011 yılından itibaren teknik adam olarak görev yapmaya başladı. Bir dönem profesyonel kulüplerde top koşturmuş Oktay Özçelik 2012-2013 sezonunda iki kez Bartınspor’da teknik direktörlük görevinde bulundu. İkinci kez göreve geldiği takımı ligde 7.sırada bitirmesini sağladı. 2011 yılında federe olan Bartıngençlerbirliği 7 yıldır bir çok kategoride şampiyonluklar elde etti. Son 6 yıldır müzesine sayısız kupa koyan Bartıngençlerbirliği bu sezon  U14 Ligini şampiyon olarak tamamladı. Oktay Özçelik birlikte çalıştığı Mustafa Uraz, Bilgin Çelik ve Hidayet Köse ile birlikte bu yöre oyuncuları ile başarıdan başarıya koşuyor.Önce bu genç hocalara kocaman alkış.

Geride kalan zaman içinde gördük ki, Bartıngençlerbirliği bu başarılı çalışmalarıyla Bartın ve ülke futboluna sayısı oyuncu sunacaktır.